AP
PREMIERSHIP

VIDEO David Luiz presudio i Manchester Cityju, Liverpool slavio kod Sunderlanda!

U derbi utakmici 30. kola engleskog Premiershipa, nogometaši Chelseaja su na svom Stamford Bridgeu uspjeli slomiti Manchester City i pobijediti s 2-0...
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 20. ožujak 2011. 20:19

Prvog dana ovog mjeseca Chelsea je na istom mjestu pobijedio drugi klub iz Manchestera, United, s 2-1, a jedan pogodak je tada za domaćina postigao obrambeni igrač David Luiz. Dotični je bio strijelac i ključnog pogotka ove nedjelje. U 79. minuti je zahvatio loptu glavom, ubačenu iz slobodnog udarca od strane Drogbe, premda je bio pod pritiskom dva igrača Cityja i poluokrenut leđima od gola. No, lopta je završila u suprotnom dijelu mreže čime je Chelsea naplatio bolju igru i inicijativu u ovom ogledu.

Inače, istog su dana tijekom siječnja u Chelsea došli ugledni napadač Fernando Torres i Brazilac David Luiz. I dok Torres još uvijek čeka premijerni pogodak, branič Luiz ih je postigao dva i to u vrlo bitnim utakmicama. Manchester City je igrao bez ozlijeđenog Carlosa Teveza (bosanski reprezentativac Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta), te se odlučio za posve obrambenu taktiku. Čak i kada su primili pogodak nisu imali niti snage, a niti znanja, krenuti po izjednačenje. Čak štoviše, Chelsea je u posljednjih deset minuta stvarao prilike pred suparničkim vratima, a potvrda pobjede je došla pogotkom još jednog Brazilca iz Chelseaja - Ramiresa u 93. minuti.

U ranije odigranom nedjeljnom ogledu Liverpool je pobijedio u gostima Sunderland 2-0. Prvi put su od 1. minute za Liverpool zaigrali Suarez i Carroll, dva siječanjska pojačanja kluba s Anfielda. Prvospomenuti je postigao pogodak za 2-0 i to gotovo iz mrtvog kuta, dok je domaćina načeo Dirk Kuyt precizno izvevši jedanaesterac.

Ancelotti: Lomili smo umorni City kako se bližio kraj

U derbi utakmici 30. kola engleskog Premiershipa nogometaši Chelseaja su na svom stadionu pobijedili Manchester City 2-0 i tako ih preskočili na ljestvici. Chelsea je trenutačno treća momčad Premiershipa, ali ima čak devet bodova manje od prvog Manchester Uniteda, kao i jednu utakmicu manje. Pobjeda Chelseaja je bila obojena u brazilsko, budući da su strijelci oba pogotka bili Brazilci - David Luiz i Ramires.

- Čestitam svojim igračima koji su odigrali sjajnu utakmicu. Bili smo jači u duelima, fokusiraniji od samog starta, znajući što moramo raditi - rekao je trener Chelseaja Carlo Ancelotti nakon pobjede protiv svog starog rivala, sunarodnjaka Roberta Mancinija na klupi Cityja.

- City je vjerojatno bio iscrpljen i utakmicom od četvrtka iz Europa lige. Više nego mi našom u Ligi prvaka. Osjećali smo to na kraju utakmice kada smo i postupili najispravnije moguće. Krenuli smo naprijed i uzeli ono što je bilo naše u toj utakmici, a to su tri boda - završio je Ancelotti.