AP
PREMIER LEAGUE

VIDEO City pobijedio i ostao bez Agüera šest mjeseci, Chelsea na krilima Hazarda

Piše: HinaObjavljeno: 19. kolovoz 2012. 18:34

Aktualni europski nogometni prvak Chelsea otvorio je novu sezonu gostujućom pobjedom protiv Wigana 2:0. Golove za 'Bluese' postigli su Branislav Ivanović (2) i Frank Lampard (7-11m).

Danas je na rasporedu još jedna utakmica 1. kola engleskog prvenstva, Manchester City - Southampton, dok se u ponedjeljak sastaju Everton i Manchester United.

U subotu je hrvatski napadač Mladen Petrić imao debi iz snova za svoj novi klub, Fulham. U pobjedi protiv Norwich Cityja 5:0 Petrić je postigao dva pogotka, te upisao jednu asistenciju. Prvi dan nove sezone donio je i nekoliko iznenađenja. Arsenal je na svom terenu odigrao tek 0-0 protiv Sunderlanda, Liverpool je u sezonu krenuo neugodnim 0-3 porazom na gostovanju kod West Bromwich Albiona, dok je Queens Park Rangers izgubio s visokih 0-5 na svom Loftus Roadu od Swansea Cityja. Newcastle United je kao domaćin svladao Tottenham Hotspur sa 2-1.

U susretu prvog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je teškom mukom pobijedio Southampton 3:2.

Gosti su 20 minuta prije kraja utakmice čak vodili 2:1, no nisu uspjeli zadržati prednost. Aktualnog engleskog prvaka spasili su Edin Džeko golom u 72. minuti, te Samir Nasri golom u 80. minuti. Prvi gol za City zabio je Carlos Tevez u 40. minuti, dok su strijelci za Southampton bili Rickie Lambert (59) i Steven Davis (68).

Premda je City otvorio sezonu pobjedom, Roberto Mancini ima razloga za brigu. Naime, u 13. minuti utakmice na nosilima je s terena iznesen napadač Sergio Aguero zbog ozljede koljena. Za sada nema informacija o težini ozljede.

U prvom današnjem susretu aktualni europski prvak Chelsea otvorio je sezonu gostujućom pobjedom protiv Wigana 2:0. Golove za 'Bluese' postigli su Branislav Ivanović (2) i Frank Lampard (7-11m).

Agüero pauzira šest mjeseci!

Ruptura križnih ligamenata desnog koljena preliminarna je dijagnoza ozljede, očigledno vrlo teške, koju je u dvoboju prvog kola Premierlige zadobio Sergio Agüero...

Najbolji strijelac aktualnih engleskih nogometnih prvaka stradao je u 13. minuti utakmice prvoga premierligaškog kola protiv Southamptona na Etihadu, koju je Manchester City i bez njega na kraju dobio 3-2. U svome debitantskom nastupu uklizao mu je 21-godišnji desni bek gostiju Nathaniel Clyne, te izazvao tešku ozljedu u desnom koljenu.

U bolnom se jauku Agüero srušio na tlo primivši se odmah, uz jednako bolne grčeve na licu, za koljeno. Nakon što je iznesen na nosilima, pokušao je stati na desnu nogu izvan travnjaka. Nije uspio pa se vratio na ležaj. Sa stadiona je iznesen u agoniji dok je s tribina slušao ovacije publike.

Prema prvim procjenama, mogao bi pauzirati oko šest mjeseci.

Trener Roberto Mancini izjavio je nakon utakmice da još uvijek u klubu čekaju službene rezultate skeniranja, kojima se nadaju za dva dana.

REZULTATI 1. KOLA:

Wigan - Chelsea 0-2 (Ivanović 2, Lampard 7 - 11m)

Manchester City - Southampton 3-2 (Tevez 40, Džeko 72, Nasri 80 / Lambert 59, Davis 68)

U subotu:

Fulham - Norwich City 5-0 (Duff 26, PETRIĆ 41, 54, Kačaniklić 66, Sidwell 87-11m)

QPR - Swansea City 0-5 (Michu 8, 53, Dyer 63, 71, S. Sinclair 81)

Reading - Stoke City 1-1 (Le Fondre 90-11m / Kightly 34)

WBA - Liverpool 3-0 (Gera 43, Odemwingie 64-11m, Lukaku 77)

West Ham - Aston Villa 1-0 (K. Nolan 40)

Arsenal - Sunderland 0-0

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2-1 (Ba 54, Ben Arfa 80-11m / Defoe 76)

22. rujan 2024 13:24