BARCELONA - A. MADRID 3:1

Velika pobjeda Barcelone, pogodak Mandžukića i tučnjava na Nou Campu!

Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 11. siječanj 2015. 20:41

Velika i važna pobjeda Barcelone u derbiju 18. kola španjolske lige. Katalonci su na Camp Nou pred 81.658 gledatelja svladali Atletico Madrid 3:1, prvenstveno zahvaljujući izvrsnoj igri u prvom poluvremenu. Barcelona je tako popravila raspoloženje nakon teškog tjedna i svih napetosti u klubu. Ivan Rakitić odigrao je najbolju utakmicu otkako igra za Azulgranu, bio je agresivan, izvrstan u duelima, vodio brojne akcije, sudjelovao kod svih pogodaka, a nakon starta Gimeneza na njemu sudac Undiano Mallenco mogao je dosuditi kazneni udarac. Pljeskom je ispraćen u 89. minuti i pokazao da Luis Enrique griješio kad ga nije stavljao ne ranijim najjačim utakmicama.

Mario Mandžukić zabio je jedini gol za goste s bijele točke u 57. minuti, po prekršaju Messija na Gamezu. Dobio je i žuti karton nakon udarca Busquetsa u skoku u vrat i kasnijeg naguravanja s njim.

Lionel Messi bio je vrlo raspoložen, hitar i opasan, u prvih 45 minuta, a zabio je u 87. Propustio je prije toga niz šansi. Prvi gol dao je Neymar u 12. minuti nakon sjajne akcije koju je poveo Rakitić, Messi odigrao do Suareza, a ovaj asistirao za Neymara, Brazilac je u padu ubacio loptu u mrežu. No, drugi gol domaćina nije bio regularan, Messi je primirio loptu rukom prije nego što je asistirao do Suareza u 35. minuti. Barca je s time dobila golem bonus, vjerojatno je to Mallenco saznao pa im nije svirao kazneni udarac na Rakitiću. Za 3:1 zabio je Messi poslije odbijanca od Raula Garcije, a prije toga Rakitić je prema njemu

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić odigrao je čitav susret za Elche koji je u susretu 18. kola španjolskog prvenstva kao gost svladao Athletic iz Bilbaoa sa 2-1 (1-0).

Elche je poveo 2-0 golovima Victora Rodrigueza (17) i Fajra (53), dok je Dominguez (73) uspio tek ublažiti poraz Athletica.

Ovom pobjedom Elche je pobjegao s dna ljestvice, sada je pretposljednji, 19. sa 14 bodova, koliko ima i 18. Cordoba, dok im Almeria i Levante, koji drže posljednja dva mjesta koja osiguravaju ostanak, bježe dva boda. Posljednja Granada ima 13 bodova.

20 Granada 18 2 8 8 11 29 14

BARCELONA - ATLÉTICO MADRID 3:1 (Neymar 12', Suarez, Messi 87'/ Mandžukić 57' pen.)

BARCELONA: Bravo - Jordi Alba, Piqué, Dani Alves - Rakitić, Busquets, Iniesta, Mascherano - Suárez, Neymar, Messi

ATLÉTICO MADRID: Moyá - Jesús Gámez, Godín, Giménez, Juanfran - Koke, Gabi, Arda Turan, Tiago - Griezmann, Mandžukić

KRAJ UTKKMICE

GOOL 87. minuta - Rakitić je dao povratnu loptu u sredinu, a nakon nekoliko odbijanaca lopta je stigla do Messija koji je tako potvrdio pobjedu Barcelone

77.minuta - Mandžukićje povkao loptu po desnoj strani i dugom prizemnom loptom pokušao uposliti Torresa, ali Moya 'krade' loptu ispred Španjolca

64.minuta - U nastavku utakmice gleda se sve manje nogometa, a sve više tučnjave na terenu. Niz žustrih starteva s jedne i druge strane usporavaju ritam igre tako da jedna i druga momčad teškoulaze u prave prilike

GOOL 57. minuta - Jesús Gámez je ušao u kazneni prostor, a Messi je uspio izbjeći kontakt, ali sudac ga je ipak negdje vidio te potom dosudio kazneni udarac, kojega je sigurno u pogodak pretvorio Mario Mandžukić

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 25. minuta - Messi se odlično oslobodio svog čuvara, dodao do Suareza koji zabija za povećanje vodstva Barcelone

29.minuta - Neymar je povukao brzu kontru po lijevoj strani, dodao za Messija čiji udarac iskosa s desetak metara zaustavlja Moya

23. minuta - Suarez je fenomenalno prošao po desnoj strani, idealno poslužio Neymara, ali Brazilčev udarac glavom otišao je pored gola.

13.minuta - Alba je pucao s lijeve strane iskosa, a lopta se potom odbila do Suareza, ali njegov udarac iz blizine zaustavlja Moya

GOOL 12. minuta - Messi je dao loptu u sredinu, anju je s pet metara prvo promašio Suarez da bi ona u konačnici stigla do Neymara koji ju je neometan s dva metra poslao u mrežu Atletica

9. minuta - Neymar je prošao odlično kroz sredinu, poslao loptu u prostor za Messija, ali udarac Argentinca s desetak metara iskosa otišao je poed gola

1. minuta - Utakmica je počela!

22. rujan 2024 07:25