PREMIERSHIP

United pobijedio Chelsea, Modrić zabio 'gočinu' Liverpoolu, remi Cityja

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 18. rujan 2011. 16:50

Nogometaši Manchester Uniteda i dalje su stopostotni u novoj sezoni Premiershipa. Nakon jednog derbija (protiv Arsenala 8-2), dobili su još jedan. Na Old Traffordu je pao Chelsea uz 3-1.

Premda je Manchester već na poluvremenu vodio s 3-0, ne može se reći da su bili toliko dominantni u ovom ogledu 5. kola. Dapače, prvih 45 minuta se može sažeti u rečenicu: Chelsea je napadao i stvarao prilike, a United je zabijao.

Već u 8. minuti je Smalling glavom svladao Čecha, makar je bilo prilično očito da se nalazio u zaleđu. Nakon toga je Torres imao lijepu priliku, još bolju Ramires kada je s dva metra lako mogao matirati De Geu ili jednostavno ostaviti šut Sturridgeu koji je bio u još boljoj poziciji. Te, kao i još neke prilike Chelseaja su ostale neiskorištene. Na drugoj strani, pred kraj prvog dijela, su pala još dva gola. Nani je u 37. minuti fantastično opalio s dvadeset metara, dok je Rooney u 45. samo dočekao asistenciju za lako postizanje pogotka i velikih 3-0.

Odmah na početku nastavka je Fernando Torres smanjio na 3-1 i tako vratio dramatiku u meč. No, i dalje je Chelsea promašivao, makar treba reći da je na drugoj strani Rooney promašio jedanaesterac (poskliznuo se prije udarca), te je jednom pogodio stativu. Rooney je jedinim pogotkom došao već do devetog gola u ranom dijelu sezone, a Manchester United do pete pobjede i 15 bodova čime su sami na vrhu ljestvice.

Senzacionalan je pogodak, vrlo sličan ali još atraktivniji od onoga postignutog Izraelu prije 12 dana, zabio Luka Modrić u derbiju petoga premierligaškog kola protiv Liverpoola na White Hart Laneu.

Zabio je hrvatski reprezentativac za 1-0 u 7. minuti. Završilo je 4-0 nakon pogodaka Jermaina Defoea u 66., te Emmanuela Adebayora u 68. i trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Pa ipak, gosti su se pobijedili sami zbog svojih isključenja: Charlie Adam u 28. je minuti dobio drugi žuti karton, kao i Martin Škrtel u 63. Nakon toga Dalglishova je obezglavljena momčad, koja samo nespretnošću domaćih napadača već dotad nije primila koji gol viška, do kraja utakmice inkasirala tri gola.

Pogodak Luke Modrića najatraktivniji je u njegovoj dosadašnjoj karijeri u Tottenhamu, a gotovo sigurno i u karijeri uopće. Nakon što se lopta odbila od jednoga gostujućeg braniča, Modrić ju je bez oklijevanja punom nogom s gotovo 25 metara topovski poslao pod gredu Pepea Reine. Udarac je bio toliko jak i brz da Španjolac praktički nije stigao niti reagirati.

Pozicija udarca i kut gola bio je vrlo sličan Modrićevu pogotku protiv Izraela. Različita je bila tehnika i, posljedično, rotacija do mreže.

Hrvatu je to prvi ovosezonski pogodak u trećem nastupu za londonsku momčad. Ukupno je to njegov jubilarni deseti pogodak u Premierligi.

Modrić je vrlo dobro u veznom redu domaće momčadi odradio svih 90 minuta. Niko Kranjčar odigrao je na desnoj strani prvih 45. minuta. Na poluvremenu ga je zamijenio Rafael van der Vaart.

Vedran Ćorluka odgledao je utakmicu s klupe za rezervne igrače.

Nogometaši Manchester Cityja su nakon četiri uvodna uspjeha na startu Premiershipa doživjeli i prvu utakmicu u kojoj nisu slavili. U nedjelju su, u 5. kolu, gostovali kod Fulhama i odigrali 2-2.

Malo toga je početkom drugog poluvremena dalo naslutiti da će Manchester City ostati bez bodova u Londonu. Naime, već je u 18. minuti Argentinac Sergio Agüero doveo City u vodstvo, a na samom početku drugog dijela je isti igrač povećao na 2-0. Postigao je time Agüero svoj već sedmi i osmi pogodak ove sezone u Premiershipu, ali se do kraja ispostavilo da je to premalo za pobjedu.

Zamora je u 56. smanjio, a Murphy u 75. postigao pogodak za 2-2. Cityju je tada bilo mnogo teže pokazati da je kvalitetniji, već su ga dva primljena pogotka šokirala do te mjere da aktualni rezultat 2-2 ostane do kraja.

Inače, bila je to posve otvorena utakmica s obje strane, pa su i šanse frcale. Skoro po 20 puta su po golu opucali i jedni i drugi.

Stoke City je doživio prvi poraz u sezoni. Došli su na gostovanje kod Sunderlanda i primili četiri pogotka (4-0).

Goal.com: Modrić i Adebayor najbolji u pobjedi

Hrvatski nogometaš Luka Modrić i togoanski napadač Emmanuel Adebayor prema portalu Goal.com najbolje su ocjenjeni igrači Tottenhama u velikoj pobjedi nad Liverpoolom.

Sjajan pogodak za vodstvo Tottenhama i odlična igra tijekom cijelog susreta 5. kola, u kojem su na svom White Hart Laneu svladali Liverpool s uvjerljivih 4-0, donijeli su Luki Modriću ocjenu 8,5 kakvu je još dobio samo Adebayor koji je bio strijelac dvaju pogodaka.

Dosta dobru ocjenu dobio je i Niko Kranjčar (7,5), a treba reći da su samo trojica igrača Tottenhama dobila 7, a svi ostali veće ocjene. Za igru Kranjčara se napominje da je bio vrlo dobar na desnom krilu, te da je njegov izlazak na poluvremenu vjerojatno plod ozljede.

S druge strane, Liverpoolovi igrači su očekivano redom vrlo loše ocjenjeni, a prednjači isključeni Charlie Adam s mizernih 3,5.

Niko Kranjčar ozlijedio tetivu koljena

Menadžer nogometaša Tottenhama smatra kako su špekulacije oko odlaska Luke Modrića u Chelsea razlog lošeg starta momčadi u sezonu, te otkriva kakvu je ozljedu zaradio Niko Kranjčar.

Redknapp je nakon odlične utakmice svoje momčadi protiv Liverpoola objasnio novinarima razloge lošeg starta u sezonu, te poraza i loše igre Tottenhama u susretima protiv Manchester Uniteda i Manchester Cityja.

- Na početku sezone su nas jako uzdrmale priče o tome kako će nas napustiti Luka Modrić, momčad nije bila prava jer je Luka želio otići, a to je utjecalo na raspoloženje u svlačionici. No, sada smo stvari potpuno preokrenuli, doveli smo vrlo kvalitetna pojačanja, a u veznom redu imamo Scotta Parkera uz Luku Modrića što nam je donijelo dodatnu kvalitetu. Uz sve to, uskoro nam se vraćaju Sandro i Gallas i onda ćemo biti kvalitetno pokriveni na svim pozicijama - izjavio je Redknapp.

Nakon susreta na White Hart Laneu Redknapp je objasnio razlog zbog kojeg je Niko Kranjčar morao napustiti igru na poluvremenu.

- Niko Kranjčar je odigrao sjajnu utakmicu na poziciji desnog krila i bio sam vrlo zadovoljan njegovom igrom, ali je ozlijedio tetivu koljena i morao sam ga zamijeniti - kaže menadžer Tottenhama.

Premiership, 5. kolo:

VIDEO Manchester United - Chelsea 3-1 (Smalling 8, Nani 37, Rooney 45 / Torres 46)

Tottenham - Liverpool 4-0 (Modrić 7, Defoe 66, Adebayor 68, 90+3)

VIDEO Fulham - Manchester City 2-2 (Zamora 56, Murphy 75 / Agüero 18, 46)

Sunderland - Stoke City 4-0 (Bramble 5, Woodgate 11-ag, Gardner 28, Larsson 59)

1. Manchester United 5 5 0 0 21-4 15

2. Manchester City 5 4 1 0 17-5 13

3. Chelsea 5 3 1 1 8-6 10

4. Newcastle 5 2 3 0 4-2 9

5. Stoke City 5 2 2 1 3-5 8