PREMIERSHIP

U debiju Balotellija Liverpool potopio Tottenham, Jelavić zabio u porazu Hulla

Debitirao je Mario Balotelli, žrtvovan je Coutinho, pa je Rodgers stavio Sterlinga iza Talijana i Sturridgea.
Piše: Vedran FilipovićObjavljeno: 31. kolovoz 2014. 19:04

Tottenham je uputio svega jedan udarac u okvir Mignoletovog gola. Taj podatak, zapravo, najbolje opisuje kako su Redsi promarširali kroz White Hart Lane gdje su Spursi doživjeli prvi ovosezonski poraz. No, što je možda još poražavajuće za njih, žestoko su se sudarili s realnošću koja govori da su još daleko, čak i od Lige prvaka.

Debitirao je Mario Balotelli, žrtvovan je Coutinho, pa je Rodgers stavio Sterlinga iza Talijana i Sturridgea. Isplatilo mu se to već u osmoj minuti kada je mladi Englez iskoristio sjajnu akciju Sturridgea i Hendersona. SuperMario? Izgledao pomalo nezainteresirano, no to je njegov stil nogometa. Klasa je vidljiva, imao je dvije šanse, a u nekoliko navrata iskazao potrebnu fizičku moć, no i 'carinio' loptu. U Milanu i sporohodnoj Serie A je to možda mogao, ali na Otoku takve stvari može zaboraviti. Međutim, kada se dodatno uigra u mehanizam Redsa, biti će vrlo, vrlo koristan, barem je takav dojam.

Susret je odlučen vrlo rano, Dier je početkom nastavka naivno povukao Allena u 16-ercu nakon što je domaća obrana ispala poput početnika, Steven Gerrard realizirao je penal, a Alberto Moreno stavio šlag na tortu šprintom sa svoje polovice te mirnom završnicom u kojoj je podsjetio na - Garetha Balea.

Španjolski lijevi bek odlična je akvizicija, a Dejan Lovren vrlo se dobro nosio s Adebayorom i Lamelom većim dijelom utakmice, skupa sa Sakhom.

I Nikica Jelavić imao je lijepo poslijepodne, postigao je pogodak na Villa Parku u 74. minuti. Nažalost po Hull, udarac glavom hrvatskog reprezentativca pokazao se - počasnim, Tigrovi su izgubili 2:1.

U posljednjem susretu 3. kola Leicester City i Arsenal su na King Power stadionu odigrali 1-1. Arsenal je poveo golom Alexisa Sancheza u 20. minuti, a dvije minute kasnije izjednačio je Leonardo Ulloa (22).

REZULTATI:

Leicester City - Arsenal 1-1 (Ulloa 22 / Sanchez 20)

Tottenham - Liverpool 0-3 (Sterling 8, Gerrard 49-11m, Moreno 60)

Aston Villa - Hull City 2-1 (Agbonlahor 14, Weimann 36 / JELAVIĆ 74)

U subotu:

Everton - Chelsea 3-6 (Mirallas 45, Naismith 69, Eto'o 76 / Costa 1,90, Ivanović 3, Coleman 67-autogol, Matić 74, Ramires 77)

Newcastle - Crystal Palace 3-3 (Janmaat 37, Aarons 74, Williamson 88 / Gayle 1, Puncheon 48, Zaha 90+5)

QPR - Sunderland 1-0 (Austin 45+2)

Swansea City - WBA 3-0 (Dyer 2,71, Routledge 24)

West Ham - Southampton 1-3 (Noble 27 / Schneiderlin 45,68, Graziano Pelle 83)

Manchester City - Stoke 0-1 (Diouf 58)

Burnley - Manchester United 0-0