AP
BUNDESLIGA

Stuttgartu derbi začelja

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. veljača 2013. 20:58

U dvije nedjeljne utakmice 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 1-0, dok su Nürnberg i Hannover podijelili bodove odigravši 2-2.

Utakmicu u Sinsheimu presudio je rani gol već iz treće minute od Martina Harnika, koji je glavom od grede pospremio ubacivanje Ibrahima Traorea. Harniku je to bio šesti ovosezonski gol, koji je njegovoj momčadi donio osmu ovosezonsku pobjedu, a prvu nakon pet vezanih poraza.

Pobjedom su "švabe" skočile sa 15. na 12. mjesto prvenstvene ljestvice.

U drugom susretu Hannover je vodio u dva navrata golovima Szabolcsa Husztija i Didiera Ya Konana, ali se Nürnberg vraćao preko Timma Klosea i Sebastiana Poltera. Potonji je igrač svoj gol, četvrti ovosezonski, za konačnih 2-2 zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.