afp
FRANCUSKA

St. Etienne razbio prvaka

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. veljača 2013. 23:19

Nogometaši Reimsa su ovaj vikend dočekali u opasnoj zoni ispadanja na ljestvici francuskog Le Championnata (18. mjesto). Razlog je tome dugi niz bez pobjede...

Posljednji je put Reims slavio početkom listopada, a kraj crnoj seriji je uslijedio ove subote. Nakon četiri mjeseca igrači Reimsa su se radovali, a u aktualnom 24. kolu su pobijedili Nancy na gostovanju 2-1. Tri boda su time slađa jer je Reims na poluvremenu gubio 1-0, ali je u drugom dijelu okrenuo utakmicu pogocima Ayitea u 48. i Fortesa u 58. minuti ogleda.

Zanimljivo je bilo u ogledu St. Etiennea i još uvijek aktualnog prvaka Montpelliera. Ali, ne u rezultatskom smislu, već zbog prekida od tridesetak minuta tijekom drugog dijela. Naime, snijeg je uveo u tim trenucima ogled u neregularnost, ali se nakon pola sata igra nastavila, kada se travnjak donekle očistio od padalina. St. Etienne je uvjerljivo slavio s 4-1.

Recimo još da je Ajaccio nakon pobjede od 3-1 protiv Lyona u prošlom kolu, u ovom kolu uzeo novi veliki skalp, te je na domaćem terenu pogotkom Fatyja u 31. minuti pobijedio Bordeaux s minimalnih 1-0.

Le Championnat, 24. kolo:

St. Etienne - Montpellier 4-1 (Brandao 13, Aubameyang 29, Mollo 48, Bodmer 75 / Cabella 49)

Ajaccio - Bordeuax 1-0 (Faty 31)

Nancy - Reims 1-2 (Puygrenier 29 / Ayite 48, Fortes 58)

Nica - Lorient 1-1 (Eysseric 82 / Mareque 75)

Troyes - Sochaux 0-0

Valenciennes - Brest 2-1 (Dossevi 10, Mater 45 / Raspentino 90)

1. PSG 24 15 6 3 45-13 51

2. Lyon 23 13 6 4 38-21 45

3. Marseille 23 13 3 7 30-28 42