Shakhtar's Luiz Adriano, 2nd left, from Brazil, celebrates with his teammates after scoring the opening goal against Braga during their Champions league group H soccer match Tuesday, Sept. 28 2010, at Braga's stadium in Braga. (AP Photo/Armando Franca)
 AP
ŠAHTAR

Srna asistent, a Dudu nije igrao u pobjedi Šahtara protiv Iličeveca

Aktualni prvak i nakon 12 utakmica u nacionalnom prvenstvu ima stopostotan učinak, uz gol-razliku 38-6!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. listopad 2012. 22:44

Nogometaši Šahtara u prvoj su utakmici 12. kola ukrajinske Premierlige na svojoj Donbass Areni pobijedili Iličevec s 2-1. Aktualni prvak tako i nakon 12 utakmica u nacionalnom prvenstvu ima stopostotan učinak, uz gol-razliku 38-6!

Gosti su u petak iznenađujuće poveli pogotkom Ruslana Fomina u 37. minuti, ali Šahtar je u nastavku uspio preokrenuti. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna ušao je u igru u 46. minuti, zajedno s Ilsinhom, a upravo su ta dvojica igrača samo dvije minute kasnije donijela domaćima izjednačenje. Pritom je Srna bio asistent, a Brazilac strijelac.

Već u 53. minuti Taras Stepanenko je zabio novi pogodak za Šahtar i postavio, kako se pokazalo, konačnih 2-1.

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Šahtara, Eduardo da Silva, u petak nije igrao.