ap
MESSI - RONALDO 1:1

Soldado skoro potopio svoje: Realu okršaj na Mestalli, Barca lako protiv Zaragoze!

Nogometaši Josepa Guardiole poveli su u 18. minuti preko Gerarda Piquea koji je nabačenu loptu Xavija iz slobodnog udarca glavom pospremio u mrežu.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. studeni 2011. 23:34

Nogometaši Barcelone izjednačili su se, barem privremeno, na vrhu prvenstvene ljestvice s Real Madridom zahvaljujući 4-0 pobjedi nad Zaragozom, u sklopu 13. kola Primere, na Nou Campu.

Nogometaši Josepa Guardiole poveli su u 18. minuti preko Gerarda Piquea koji je nabačenu loptu Xavija iz slobodnog udarca glavom pospremio u mrežu. Zaragoza je nakon toga odlijevala napadima Barcelone sve do 43. minute kada je Lionel Messi na asistenciju Cesca Fabregasa zabio za 2-0. Bio je to 15 pogodak omalenog Argentinca u Primeri ove sezone.

U nastavku susreta Katalonci su nastavili s dominacijom, a na novi pogodak gledatelji su morali čekati svega devet minuta. Carles Puyol upisao je svoj prvi pogodak ove sezone za Barcelonu u španjolskoj ligi. Konačnih 4-0 postavio je David Villa koji je postigao svoj tek prvi pogodak u Primeri od 6. kola i utakmice protiv Atletico Madrida (5-0).

szólj hozzá: Bar 4-0 Zar

U kasnijem terminu Real Madrid može vratiti tri boda prednosti ukoliko svlada trećeplasiranu momčad prvenstva Valenciju.

U ranije odigranoj utakmici subotnjeg 13. kola Villarreal je na svom travnjaku s 1-0 bio bolji od Betisa. Strijelac jedinog pogotka bio je Borja Valero u 21. minuti susreta. Betis je upisao svoj sedmi poraz sezone u 13. kolu prvenstva, a nakon svega četiri kola bio je na diobi prvog mjesta zajedno sa Valencijom sa devet osvojenih bodova.

Osim toga, Betis je postavio i novi klupski rekord po neefikasnosti. Naime, ovo je prvi put u klupskoj povijesti da momčad nije postigla pogodak pune 472 minute u najvišem rangu španjolskog prvenstva. U posljednjih osam utakmica Betis je uspio postići samo jedan pogodak i to Real Madridu 15. listopada.

szólj hozzá: REA

U posljednjoj utakmici večeri Real je slavio na Mestalli protiv jako dobre Valencije u kojoj je najzapaženiji bio bivši Realovac Soldado.

Primera, 13. kolo:

Barcelona - Zaragoza 4-0 (Pique 18, Messi 43, Puyol 54, Villa 75)

Villarreal - Betis 1-0 (Borja Valero 21)

Valencia Real Madrid 2:3 (Soldado 74, 83/Benzema 19, Sergio Ramos 71, Cristiano Ronaldo 78)

1. Real Madrid 12 10 1 1 41-9 +33 31

2. Barcelona 12 8 4 0 38-6 +32 28

3. Valencia 11 7 3 1 17-9 +8 24

4. Levante 11 7 2 2 17-9 +8 23

5. FC Sevilla 11 4 6 1 11-8 +3 18

6. Malaga 11 5 2 4 12-14 -2 17

7. Espanyol 11 5 1 5 9-13 -4 16

8. Vallecano 11 4 3 4 14-13 +1 15