DRAMA U PAMPLONI

Slavlje umalo dovelo pod tragedije: Pod pritiskom navijača srušila se ograda

Piše: HinaObjavljeno: 18. svibanj 2014. 23:04

Nakon susreta posljednjeg kola španjolskog nogometnog prvenstva poznata su i preostala dva putnika u drugu ligu, a to su Real Valladolid i Osasuna.

Od ranije je poznato kako će u niži rang natjecanja preseliti i Real Betis. Međutim, glavna vijest je nesreća koja se dogodila na stadionu u Pamploni gdje se za vrijeme odigravanja utakmice između Osasune i Real Betisa srušio dio ograde. Prema prvim informacijama nije bilo žrtava, oko 50-tak navijača je zadobio ogrebotine i lakše udarce, dok ih je desetak prevezeno u bolnicu, no nitko nije ozbiljnije stradao.

Nesreća se dogodila u 12. minuti kada je Osasuna povela. U velikom slavlju domaćih navijača ograda je popustila pod opterećenjem i dio navijača je pao na teren. Utakmica je odmah prekinuta, a igrači i medicinsko osoblje su počeli pomagati navijačima.Utakmica je nakon pola sata nastavljena.

Osasuna je ispala premda je u Pamploni pobijedila Real Betis 2-1. Trebao joj je kiks Almerije ili Getafea, no to se nije dogodilo. Almerija je osvojila bod koji joj je trebao protiv Athletic Bilbaoa (0-0), dok je Getafe slavio na gostovanju kod Rayo Vallecana (2-1). Brazilac s hrvatskom putovnicom Sammir igrao je za Getafe posljednjih šest minuta.

Real Valladolid je u izravnom okršaju za prvoligaški spas kod kuće izgubio od Granade 0-1 i tako propustio priliku da pred svojim navijačima dohvati bodove spasa. Pogodak odluke pao je u posljednjim trenucima prvog dijela, a strijelac je bio Stefan Mitrović u vlastitu mrežu.