AFP
LA PRIMERA

Sevilla skočila na peto mjesto

Peti domaći poraz u sezoni je upisao Espanyol unatoč tome što je bio papirnati favorit protiv Santandera
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 03. travanj 2011. 21:34

U nedjeljnom poslijepodnevu su odigrane četiri utakmice 30. kola španjolske Primere i mahom su igrale momčadi koje se bore za opstanak i svaki im je bod bitan na putu prema tom cilju.

Do vrlo važnih bodova je došao Hercules i to u gostima kod Real Sociedada. Pobijedili su s 3-1 i tako došli do druge pobjede u sezoni na strani. Zanimljivo je da su dosad jedino uspjeli pobijediti Barcelonu na Camp Nouu i to na samom startu sezone. Portillo je u 70. minuti postigao prvi pogodak za goste, a Real Sociedad je s dva nova gola dokrajčio Drenthe.

Tri vrijedna boda su u džep spremili i nogometaši Deportiva na svom travnjaku. Makar su gubili 1-0 od Mallorce, u drugom poluvremenu je došlo do preokreta, a strijelci su za pobjedu 2-1 domaćina bili Xisco i Lassad.

Peti domaći poraz u sezoni je upisao Espanyol unatoč tome što je bio papirnati favorit protiv Racing Santandera. I tamo je došlo do preokreta. Espanyol je vodio s 1-0 do 50. minute, no otada pa do kraja su Colsa i Santos okrenuli utakmicu na stranu gostiju.

Nogometaši Seville skočili su na peto mjesto u španjolskom prvenstvu. U utakmici 30. kola Primere na svome su Sanchez Pizjuanu pobijedili Zaragozu s 3-1...

Diego Perotti je u 43. minuti doveo Andalužane u vodstvo nakon dodavanja Jesusa Navasa. Jiri Jarošik je izjednačio u drugoj minuti drugog poluvremena, ali Zaragoza nije uspjela izdržati i osvojiti bod. Frederic Kanoute je zabio s bijele točke u 56. minuti nakon prekršaja Leonarda Ponzija na Martínu Cáceresu. U trećoj minuti sudačke nadoknade Alvaro Negredo je zaključio priču novim pogotkom iz jedanaesterca koji je sam izborio. Prekršaj je napravio Paulo da Silva.

Naš Ivan Rakitić je igrao do 89. minute kada ga je zamijenio Romaric.

Primera, 30. kolo:

Deportivo - Mallorca 2-1 (Xisco 54, Lassad 67 / Webo 27)

Espanyol - Racing Santander 1-2 (Osvaldo 37-11m / Colsa 50, Santos 74)

Levante - Malaga 3-1 (Stuani 5, 72, Saurez 8 / Fernandez 60)

Real Sociedad - Hercules 1-3 (Ifran 90 / Portillo 70, Drenthe 84, 90)

Sevilla - Zaragoza 3-1 (Perotti 43, Kanoute 56 - 11m, Negredo 90+3 -11m / Jarošik 47)

Osasuna - Atletico Madrid 2-3 (Sola 31, Nekounam 80-11m / Diego Costa 39, 60, 63)