LA PRIMERA

Sevilla prokockala bodove

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. listopad 2013. 01:06

Španjolski nogometni klub Sevilla našeg Ivana Rakitića nastavila je seriju dobrih rezultata u sklopu 9. kola Primere, pa čak i u odsustvu hrvatskog reprezentativca.

Unai Emery odlučio je Rakitiću pružiti toliko potrebni predah, a osim na njega nije mogao računati ni na Marka Marina, odličnog njemačkog veznog igrača. Sevilla je u gostima kod Valladolida odigrala neodlučeno, 2-2, iako je 10 minuta prije kraja imala sigurno 2-0 vodstvo. Pogotke su za sastav iz Seville postizali Carlos Bacca i Alberto Moreno u prvih 30 minuta utakmice. Vitolo je bio asistent za Baccu nakon manje od 120 sekundi igre, dok je Juan Calla proigrao Morena.

Pogodak nade za domaćina zabio je Manucho Goncalves u 81. minuti utakmice, a bod je osigurao Patrick Ebert tri minute kasnije.

Sevilla je bodom skočila za tri mjesta na prvenstvenoj ljestvici, te je sada 10. s isto toliko bodova. Valladolid je pak napredovao za dva mjesta i sada je 17.

Zanimljivo, u nedjelju su odigrane četiri utakmice Primere, a tri su završile pobjedama gostujućih momčadi. Izdvojimo pobjede Elchea kod Betisa (2-1) i Getafea kod Granade (2-0). Novi prvoligaš Elche je pobjedom skočio na deveto mjesto, dok je Getafe na sjajnom petom mjestu.

Primera, 9. kolo:

Granada – Getafe 0-2 (Murillo 47-ag, Pedro Leon 55)

Almeria – Rayo Vallecano 0-1 (Galvez 78)

Betis – Elche 1-2 (Jorge Molina 41 / Manu 29, Fidel 34)

Valladolid – Sevilla 2-2 (Manucho Goncavles 81, Ebert 84 / Bacca 2, Alberto Moreno 31)

1. Barcelona 9 8 1 0 28-6 +22 25

2. Atlético Madrid 9 8 0 1 21-7 +14 24

3. Real Madrid 9 7 1 1 19-9 +10 22

4. Villarreal 8 5 2 1 15-7 +8 17

5. Getafe 9 5 1 3 14-11 +3 16

6. Espanyol 9 4 2 3 12-11 +1 14

7. Athletic Bilbao 8 4 1 3 13-13 0 13

8. Valencia 9 4 1 4 12-13 -1 13