CHAMPIONNAT

Runjin Lens postao drugoligaš, Marseille sve dalje od obrane naslova

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 15. svibanj 2011. 21:08

Nogometaši Lensa nakon subote su i definitivno ispali u drugu ligu. U 36. kolu francuskog Le Championnata su odigrali kod Monaca, momčadi koja se također grčevito bori za opstanak, samo 1-1...

Hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje opet nije čuvao mrežu svoga Lensa koji je u posljednjih osam kola, kada je trebao zaigrat najžešće ne bi li zadržao status prvoligaša, pobijedio u samo jednoj utakmici (protiv Bordeauxa).

Lens je do spada udaljen osam bodova, a kako do kraja sezone može uhvatiti tek šest za njih je ovosezonska priča u prvoj ligi završila ove subote.

Osim Lensa odavno je već siguran putnik za drugu ligu i Arles, a o trećoj momčadi će odlučivati posljednja dva kola. Dva ugrožena sastava su u subotu pobijedila. Caen je bio bolji od Montpelliera (2-0), a Nancy od Nice (3-0). Trenutačno su tako najugroženija dva sastava za ispadanje Monaco i Brest.

U nastavku večeri će Marseille, aktualni prvak, igrati kod Lorienta, te će pobjedom pokušati nastaviti potjeru za prvoplasiranim na ljestvici, Lilleom.

Nogometaši Marseillea sve su dalje od obrane naslova prvaka u francuskom Le Championnatu. U večernjoj nedjeljnoj utakmici 36. kola odigrali su samo 2-2 kod Lorienta.

Marseille trenutačno za vodećim Lilleom zaostaje tri boda, ali ima i utakmicu više. Nakon što Lille odradi svoju utakmicu ovog kola u srijedu (na domaćem terenu protiv Sochauxa) ostalo je tek dva kola za promjene, no šanse Marseillea su definitivno smanjene nakon ovog vikenda.

Marseille čak može biti sretan što je uhvatio i jedan bod kod Lorienta, makar su vodili od 14. minute golom Remyja. Naime, Kone i Gameiro su u nastavku okrenuli rezultat, a konačnih 2-2 je postavio Gignac pri samom kraju.