AP
SERIA A

Roma slavila kod Intera

Tijek utakmice odredio je događaj iz 12. minute, kada je vratar domaćina Željko Brkić u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Giovinca i dobio izravni crveni karton
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. rujan 2012. 00:29

U prvoj nedjeljnoj utakmici 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Juventus je u Udinama svladao momčad Udinesea s 4-1. Tijek utakmice odredio je događaj iz 12. minute, kada je vratar domaćina Željko Brkić u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Giovinca i dobio izravni crveni karton. Vidal je zabio s bijele točke za vodstvo Juventusa, koje je u prvoj minuti dodatka u prvom dijelu učvrstio Vučinić.

U nastavku je pobjedu gostiju zacementirao Giovinco dvama golovima u 53. i 71. minuti. Poraz domaćina samo malo je ublažio Lazzari golom u 78. minuti.

Aktualnom prvaku Italije Juventusu je ovo druga uzastopna pobjeda, a Udineseu drugi poraz...

U derbiju 2. kola, Roma je pobijedila u Milanu s 3-1 sastav Intera, na čijoj je klupi cijelu utakmicu ostao naš Marko Livaja. Iako nije bio strijelac, u momčadi Rome naročito se istaknuo legendarni kapetan Francesco Totti koji je dokazao da i na pragu 36. rođendana može igrati vrhunski nogomet. Totti je dvaput asistirao svojim suigračima, prvo je u 15. minuti nabacio Florenziju koji je glavom zabio za vodstvo ''vučice'' 1-0, a onda je, nakon što je Antonio Cassano sretnim pogotkom (lopta se odbila od jednog igrača Rome) u prvoj minuti dodatka u prvom dijelu izjednačio na 1-1, odličnom dubinskom loptom u 67. minuti pronašao Pabla Osvalda, koji je lobom iz prve matirao Castellazzija. Konačnih 1-3 postavio je Marquinho u 81. minuti lijepim i vrlo preciznim udarcem iskosa s lijeve strane.

Spomenimo još da je Osvaldo u prvoj minuti sudačkog dodatka dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Dodajmo da je Roma zabila tri ili više golova u četiri od zadnjih osam međusobnih prvenstvenih susreta protiv Intera.

Hrvatski napadač Igor Budan nije ulazio u igru u momčadi Palerma, koja je poražena u Rimu kod Lazija s 3-0. Dva gola za domaćine zabio je njemački reprezentativni napadač Miroslav Klose, onaj svoj drugi, a Lazijev treći u 82. minuti, na asistenciju Bosanca Senada Lulića.

Napoli je kao domaćin svladao Fiorentinu s 2-1 golovima Hamšika u 55. i Džemailija u 75. minuti, dok je za ''viole'' tek smanjio Jovetić u 87. minuti. Uspješan domaćin bila je i Sampdoria koja je pobijedila Sienu s 2-1.

Serie A, 2. kolo:

Udinese – Juventus 1-4 (Lazzari 78 / Vidal 14 – 11 m, Vučinić 45+1, Giovinco 53, 71)

Inter – Roma 1-3 (Cassano 45+1 / Lorenzi 15, Osvaldo 67, Marquinho 81)

Cagliari – Atalanta 1-1 (Ekdal 90 / Denis 81)

Catania – Genoa 3-2 (Bergessio 66, 68, Lodi 84 / Kucka 26, Janković 82)

Lazio – Palermo 3-0 (Klose 39, 82, Candreva 56)

Napoli – Fiorentina 2-1 (Hamšik 55, Džemaili 75 / Jovetić 87)

Sampdoria – Siena 2- 1 (Lopez 45, Gastaldello 68 / Vergassola 62)

Parma – Chievo 2-0 (Beldofil 32, Rosi 86)

1. Juventus 2 2 0 0 6-1 +5 6