Sercan Kucuksahin/Anadolu Agency
ŠOKANTAN RASPLET

Robert Prosinečki izgubio u 96., pao na zadnje mjesto i ispao iz lige, drugi bivši Vatreni se spasio!

Da je Prosinečki dobio, spasio bi se i drugoligaško mjesto prepustio drugom hrvatskom treneru
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 25. srpanj 2020. 22:35

Robert Prosinečki ipak nije uspio, njegov Kayserispor izgubio je kod kuće od Trabzonspora u posljednjem kolu prvenstva Turske i pao na zadnje mjesto na ljestvici.

U drugoligaško društvo Kayserispor seli zajedno s Malatyasporom i Ankaragucuom. U 85. minuti Kayserispor je uspio izjednačiti na 1:1 i tražio je gol kojim bi se spasio od ispadanja.

No do kraja su zabili gosti, u šestoj minuti nadoknade Sorloth je pogodio za 1:2.

Da je Prosinečki uspio pobijediti, spasio bi se od ispadanja te drugoligaško mjesto prepustio drugom hrvatskom treneru Stjepanu Tomasu. Njegov se Rizespor tako ipak uspio spasiti bez obzira na poraz kod Fenerbahčea. Završili su natjecanje s tri boda više od Kayserispora.

Basaksehir je prvak, Trabzonspor je drugi, ali izbačen je iz Europe, tako da će u kvalifikacije za Ligu prvaka Bešiktaš, koji je nakon pobjede kod Genclerbirligija završio treći iskoristivši kiks Sivasspora na gostovanju kod Goztepea.

16. travanj 2024 13:38