AP
BUNDESLIGA

Ribery sredio Hoffenheim, HSV proigrao nakon dolaska Badelja i Van der Vaarta

Nogometaši Bayerna u sedmom su kolu Bundeslige došli i do sedme pobjede. Na svojoj su Allianz Areni svladali Hoffenheim s 2-0, a oba je pogotka zabio Ribery
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 06. listopad 2012. 19:50

Nogometaši Bayerna u sedmom su kolu Bundeslige došli i do sedme pobjede. Na svojoj su Allianz Areni svladali Hoffenheim s 2-0, a oba je pogotka zabio Franck Ribery...

Sa sedam pobjeda u isto toliko uvodnih kola današnja je generacija bavarskog kluba izjednačila rekord koji zajednički drže momčadi Bayerna (sezona 1995/96), Kaiserslauterna (2001/02) i Mainza (2010/11). Hoffenheimovim nogometašima posljednjih dana nije lako budući da se njihov suigrač Boris Vukčević bori za život nakon prometne nesreće. U Münchenu su igrali hrabro i solidno se držali, ali ipak nisu mogli ugroziti pobjedu Bavaraca.

U 19. minuti je Thomas Müller pronašao Riberyja koji je udarcem s lijeve strane kaznenog prostora spretno iskoristio priliku. Već u drugoj minuti nastavka naš je Mario Mandžukić s desne strane nabacio u šesnaesterac prema Toniju Kroosu koji se spetljao, ali je ipak uspio gurnuti loptu Riberyju, a ovaj je zabio za, pokazalo se, konačnih 2-0. Francuz je šesti put u Bundesligi bio dvostruki strijelac. Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Bavarce.

Vezi mai multe video din sport

Nakon lošeg starta HSV se budi, a u subotu je došao do treće pobjede u posljednja četiri kola. Momčad Thorstena Finka je kao gost nadigrala Greuther Fürth s 1-0, a jedini je strijelac u 17. minuti bio Heung Min Son. Milan Badelj je odradio cijelu utakmicu za Hamburžane, dok Ive Iličevića nije bilo zbog ozljede.

Wolfsburg je u 1. kolu slavio kod Stuttgarta, a otada ide samo nizbrdo. Uz dva remija, skupio je i četiri poraza, a treći u nizu je stigao ove subote u Gelsenkirchenu. Schalke je s uvjerljivih 3-0 bio bolji od “vukova” i svoga bivšeg trenera Felixa Magatha. Potonji je ovom prilikom na početku ostavio Ivicu Olića na klupi, a u napad je gurnuo Srđana Lakića. Dubrovčanin je u samoj završnici utakmice imao najbolju priliku za Wolfsburg, ali nije je iskoristio. Odigrao je svih 90 minuta, dok je Olić ušao u 52. minuti. Premijerni pogodak u dresu Schalkea postigao je Ibrahim Afellay, a strijelci su bili i Jefferson Farfan i Roman Neustädter.

Ham1 by rrmisas

Ivana Klasnića nije bilo u kadru Mainza koji je ostvario treću pobjedu u četiri zadnja kola. S 1-0 je bio bolji od Fortune Düsseldorf, a strijelac je u 85. minuti bio Makedonac Nikolče Noveski.