Rennes' French defender Jean Armel Kana Biyik (C) is congratulated by teammates after scoring during the French L1 football match Rennes against Valenciennes on December 18, 2010 at the route de Lorient stadium in Rennes, western France. AFP PHOTO DAMIEN MEYER
CHAMPIONNAT

Rennes torpedirao Dijon

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 08. kolovoz 2011. 11:18

U obje nedjeljne utakmice 1. kola francuskog nogometnog prvenstva pobjede su upisali gosti. Tako je Rennes s čak 5-1 ispratio novog prvoligaša Dijona, dok je St. Etienne s 2-1 pobijedio Bordeaux.

Gledatelji na Stade Gaston Gerardu imali su priliku vidjeti čak šest golova i dva promašena jedanaesterca. Rennes je na poluvremenu imao vodstvo 2-1 golovima Victora Huga Montana i Juliena Fereta, s tim da je Feret u 31. minuti propustio realizirati jedanaesterac, dok je Dijon smanjio na 2-1 preko Bricea Joviala u sudačkoj nadoknadi. U nastavku su gosti nastavili tresti mrežu, a u strijelce su se upisali Abdoulrazak Boukari, Abdou Kader Mangane i Alexander Tettey. Kod domaćina je najstrožu kaznu propustio realizirati Gregory Thil, točnije njegov je udarac iz 57. minute pogodio vratnicu.

Na stadionu Chaban-Delmas domaći Bordeaux je u sezonu pod vodstvom novog trenera Francisa Gillota krenuo porazom. Autogolom Michaela Cianija i golom Pierrea-Emericka Aubameyanga St. Etienne je vodio 2-0 već do poluvremena, a u nastavku je Jussie iz jedanaesterca uspio tek ublažiti poraz "žirondinaca".

Le Championnat, 1. kolo:

Dijon – Rennes 1-5 (Jovial 45+1 / Montano 34, Feret 35, Boukari 49, Mangane 75, Tettey 85)

Bordeaux – St. Etienne 1-2 (Jussie 56-11m / Ciani 18-ag, Aubameyang 31)

25. rujan 2024 00:31