BUNDESLIGA

Remi Werdera i Nürnberga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. rujan 2013. 19:53

U prvom od dva nedjeljna susreta 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva Werder i Nürnberg remizirali su u Bremenu odigravši 3-3.

Werder je vodio 2-0, kao i 3-2, ali vodstvo nije uspijevao sačuvati. Dvostruki je strijelac za Werder bio Nizozemac Eljero Elia, a njegov prvi gol iz 34. minute bio mu je prvi bundesligaški nakon 3356 minuta, odnosno 48 utakmica.

Za prvi je gol Werdera na susretu zaslužan stoper Nürnberga Berkay Dabanli.

Kod Nürnberga su zabili Hiroshi Kiyotake, Adam Hloušek i švicarski reprezentativac hrvatskih korijena Josip Drmić. Bio je to Drmiću drugi bundesligaški gol u dresu Nürnberga nakon onog Herthi u 2. kolu, a zabio ga je osam minuta po ulasku u igru u drugom poluvremenu.

Zanimljivo, Nürnberg je dosad u sezoni svih pet bodova skupio iz remija.

Stuttgart uvjerljiv protiv "fenjeraša"

U posljednjoj utakmici 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart je deklasirao Eintracht iz Braunschweiga u gostima s 4-0.

Stuttgart je tako došao do svoje treće ovosezonske pobjede, a Eintrachtu je nanio čak peti poraz. Novi prvoligaš na kontu zasad ima tek jedan bod i posljednji je na ligaškoj ljestvici.

Četvorica različitih igrača postizali su golove za "švabe", Vedad Ibišević, Alexandru Maxim, Ibrahima Traore i Martin Harnik.

Bosansko-hercegovačkom reprezentatiovcu Ibiševiću postignuti je gol bio šesti ovosezonski, te je na diobi vodećeg mjesta bundesligaških strijelaca s Robertom Lewandowskim, Anthonyjem Modesteom i Nicolaijem Müllerom.

Bundesliga, 7. kolo:

Eintracht Braunschweig - Stuttgart 0-4 (Ibišević 40, Maxim 51, Traore 76, Harnik 86)

Werder - Nürnberg 3-3 (Dabanli 8-ag, Elia 34, 66 / Kiyotake 44, Drmić 53, Hloušek)

1. Borussia Dortmund 7 6 1 0 21-5 +16 19

2. Bayern München 7 6 1 0 14-2 +12 19

3. Bayer Leverkusen 7 6 0 1 17-7 +10 18

4. Hannover 7 4 0 3 10-10 0 12

5. Hertha Berlin 7 3 2 2 13-8 +5 11

6. Borussia Mönchengladbach 7 3 1 3 17-13 +4 10

7. Stuttgart 7 3 1 3 13-9 +4 10

8. Augsburg 7 3 1 3 8-11 -3 10