LIGA PRVAKA

Remi MIlana i Barce, Borussia sredila Arsenal, Simeone očitao lekciju Bjelici

Piše: Vladimir ZrinjskiObjavljeno: 22. listopad 2013. 21:09

Massimiliano Allegri kaže da se naviknuo na utakmice protiv Barcelone gotovo kao na treninge, a jučerašnji remi na San Siru naslućuje da bi mogao biti blizu djelotvornog recepta za uglednog sparing-partnera.

Trenera Milana je usprkos brojnim ozljedama protiv Katalonaca izvukao bod (1-1), a mogao je, da su se Robinho i Muntari u drugom poluvremenu više koncentrirali a manje filozofirali, napraviti i mini-senzaciju.

Mreža Barcelone zatresla se u sedmoj minuti, ali Muntari je tom prilikom bio u debelom zaleđu. Víctor Valdés nije shvatio da se radi o generalnoj probi, jer ga je samo stotinjak sekundi kasnije dojmljivom akcijom probušila brazilska veza, Kaká i Robinho.

Sve je zakuhao loš pokušaj čišćenja Javiera Mascherana, koji se spetljao i omogućio Robinhu da gurne loptu u for na lijevu stranu gdje je dotrčao Kaká. Povratnu loptu dočekao je u šesnaestercu i lako matirao Valdésa.

Prvi konkretniji pokušaj Barcelone stigao je u 20. minuti, ali s Messijevim udarcem Amelia nije imao problema. Kapitulirao je tri minute kasnije. Iniesta je osvojio loptu na centru i uposlio Messija na desnoj strani. Argentinac je utrčao u kazneni prostor i kad se činilo da previše oklijeva, majstorski raskrčio put kroz šumu nogu te pogodio desni Amelijin kut. Messiju je to bio 12. pogodak u devetoj utakmici ove sezone.

Milan je priliku za vodstvo prokockao u 28. minuti. Valdés se totalno pogubio u procjeni kornera i otvorio Mexčsu čistu priliku, ali 31-godišnji Francuz iz skoka nije uspio poentirati. U samoj završnici prvog dijela Neymarov je poluvolej sijevnuo centimetar ili dva od vratnice.

Novu je mat-poziciju Milana u 52. minuti upropastio strijelac Robinho. Milimetarski precizan ubačaj Muntarija s lijevog krila prošao mu je kroz noge kao početniku. Dvije minute kasnije, Amelia je spasio domaćine skinuvši Iniestin pokušaj s desetak metara.

Do kraja se šansa za pobjedu još jednom nasmiješila domaćinima, no Sulley Muntari ni sam nije znao što bi s obećavajućom loptom. Suprotno najavama, Mario Balotelli dobio je zadnjih pola sata, ali nije pokazao ništa vrijedno spomena.

Jürgen Klopp je zbog suspenzije s tribina gledao veliku pobjedu Borussije na Emiratesu. Gosti su angažiranije otvorili dvoboj i poveli nakon kombinacije Lewandowski-Mhitarjan koju je omogućio Ramseyjev kiks ispred šesnaesterca. Velšanin se iskupio u 40. minuti započevši akciju za gol Girouda.

Greda Cazorle u nastavku i nešto rjeđi napadački izleti gostiju mirisali su na šestu uzastopnu domaću pobjedu Arsenala, ali serija je naprasno zaustavljena u 82. minuti. U Borussijinom kontranapadu Grosskreutz je visokom loptom na suprotnoj strani pronašao Lewandowskog, a ovaj znalački zakucao za tri boda.

Fernando Torres pripremio je idealan scenarij za 100. nastup u dresu Chelseaja. Schalkeu je zabio dva gola: u prvom dijelu glavom nakon Ivanovićevog kornera, a u drugom nakon kontre. Glatku pobjedu zapečatio je Eden Hazard. Mourinhova momčad polako dobiva željene konture, u zadnje četiri utakmice zabili su 14 golova.

Madridski Atlético protutnjao je i Bečom, gdje su Bjeličinu momčad potopili Raúl Garcia (2) i Diego Costa. Zenit je zahvaljujući Aleksandru Keržakovu u smiraju utakmice iščupao pobjedu kod desetkovanog Porta (domaćinima je već u 6. minuti isključen Herrera), a navijači Celtica proveli su noć slaveći trijumf nad Ajaxom.

SKUPINA E:

Schalke - Chelsea 0-3 (Torres 5, 69, Hazard 88)

Steaua - Basel 1-1 (Tatu 88/Diaz 48)

Redoslijed: 1. Chelsea 6, 2. Schalke 6, 3. Basel 4, 4. Steaua 1.

SKUPINA F:

Arsenal - Borussia Dortmund 1-2 (Giroud 41/Mkhitarian 16, Lewandowski 82)

Marseille - Napoli 1-2 (A. Ayew 86/Callejon 42, Zapata 67)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 6, 2. Arsenal 6, 3. Napoli 6, 4. Marseille 0.

SKUPINA G:

Austria Beč - Atletico 0-3 (Raul Garcia 7, Diego Costa 20, 53)

Porto - Zenit 0-1 (Keržakov 86). Crveni karton: Herrera (Por,6)

Redoslijed: 1. Atletico 9, 2. Zenit 4, 3. Porto 3, 4. Austria Beč 1

SKUPINA H:

Milan - Barcelona 1-1 (Robinho 9/Messi 23)

Celtic - Ajax 2-1 (Forrest 45-11m, Kayal 54/Schone 90+4). Crveni karton: Biton (Cel, 88)

Redoslijed: 1. Barcelona 7, 2. Milan 5, 3. Celtic 3, 4. Ajax 1

SKUPINA E

SCHALKE - CHELSEA 0-3 (Torres 4, 69, Hazard 88)

GOOOL 69. MINUTA - Torres je osigurao pobjedu Englezima kod Schalkea

4. minuta - Već na otavranju utakmice Španjolac je šokirao Nijemce

SCHALKE: Hildebrand, Uchida, Hovedes, Matip, Aogo, Jones, Neustadter, Clemens, Meyer, Draxler, Boateng

CHELSEA: Cech, Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović, Oscar, Ramires, Lampard, Schurrle, Torres, Hazard

STEAUA - BASEL 0-1 (Martins 88/ Marcelo Diaz 48)

STEAUA: Tatafusanu, Georgievski, Szukata, Gardos, Latovlevici, Bourceanu, Pintilli, Popa, Stanciu, Tanase, Piovaccari

BASEL: Sommer, Voze, Schar, Ivanov, Safari, Diaz, Serey Die, F. Frey, Schalah, Streller, Stocker

SKUPINA F

SKUPINA F

ARSENAL - BORUSSIA 1-2 (Giroud 41/ Mkhitaryan 20, Lewandowski 82)

GOOOL 82. MINUTA - Lewandowski je ponovno doveo goste iz Dortmunda u vodstvo

GOOOL 41. MINUTA - Giroud je izjednačio

GOOOL 20. MINUTA - Mkhitaryan je šokirao Emirates

ARSENAL: Szczesny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Arteta, Ramsey - Rosicky, Ozil, Wilshere - Giroud

BORUSSIA: Weidenfeller - Schmelzer, Hummels, Subotić, Grosskreutz - Sahin, Bender - Reus, Mikhityryan, Blaszczykowski - Lewandowski

MARSEILLE - NAPOLI 1-2 (Ayew 86/ Callejon 42, Zapata 67)

MARSEILLE: Mandanda - Morel, Diawara, N`Koulou, Fanni - Cheyrou, Romao - Ayew, Valbuena, Payet - Gignac

NAPOLI: Reina - Armero, Albiol, Fernandez, Maggio - Inler, Behrami - Mertens, Hamšik, Callejon - Higuain

SKUPINA G

AUSTRIA - ATLETICO 0-3 (Raul Garcia 8, Diego Costa 20, 53)

20. minuta - Španjolci su već u uvodu utakmice pokazali kako će Bjeličina momčad teško do pobjede

AUSTRIA: Lindner - Suttner, Ortlechner, Rogulj, Dilaver - Mader, Holland, Stanković - Jun, Royer - Hosiner

ATLETICO: Courtois - Filipe, Alderweireld, Miranda, HJuanfran - Gabi, Tiago - Koke, Garcia, Turan - Costa

PORTO - ZENIT 0-1 (Keržakov 86)

PORTO: Helton - Alex Sandro, Mangala, Otamendi, Danilo - Herrera, Fernando, Gonzalez - Lica, Martinez, Josue

ZENIT: Lodigin - Criscito, Lombaerts, Neto Novo, Ansaldi - Fajzulin, Žirjanov - Danny, Shirokov, Hulk - Keržakov

SKUPINA H

MILAN - BARCELONA 1-1 (Robinho 9/ Messi 23)

54. minuta - Fantastičnu akciju Barcelone Iniesta nije uspio završiti pogotkom

45. minuta - Neymar je propustio odvesti Barcelonu na odmor s prednosti. Brazilac je pucao tik uz vratnicu

37. minuta - Sanchez se našao u sjajnoj prilici, no bio je to lak plijen za vratara Milana

28. minuta - Mexes nije kaznio veliku pogrešku Valdesa

GOOOL 23. MINUTA - Barca nije odigrala ništa sve dok Messi nije dobio jednu pravu loptu. Argentinac je lakoćom matirao Ameliu

GOOOL 9. minuta - Robinho je iskoristio pogrešku Piquea i Mascerana te je odigrao s Kakom i zabio za vodstvo Milana

UTAKMICA JE POČELA

MILAN: Amelia - Abate, Zapata, Mexes, Constant - Montolivo, De Jong, Muntari, Kaka, Birsa - Robinho

BARCELONA: Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Adriano - Iniesta, Busquets, Xavi - Sanchez, Messi, Neymar

CELTIC - AJAX 2-0 (Forrest 45, Kayal 54)

CELTIC: Forster - Mulgrew, Van Dijk, Ambrose, Lustig - Izaguirre, Kayal, Stokes, Forrest - Samaras, Pukki

AJAX: Cillessen - Blind, Denswil, Veltman, Van Rhijn - Serero, Poulsen, De Jong - Fischer, Sigthorsson, Andersen

22. rujan 2024 06:56