EREDIVISIE

Remi Feyenoorda i Ajaxa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. listopad 2012. 18:08

U sudaru najvećih rivala nizozemskog nogometa, glasovitom ''de klassiekeru'', Feyenoord i Ajax su u Rotterdamu odigrali neodlučeno 2-2. Bila je to utakmica 10. prvenstvenog kola…

Gosti iz Amsterdama su dvaput imali vodstvo, najprije preko Christiana Eriksena u 12. minuti, a potom i preko Siema de Jonga u 48. minuti. Između toga je u 23. minuti izjednačio 18-godišnji Jean-Paul Boetius, koji je time postao prvi strijelac-debitant u utakmici Eresivisije od 1993. godine, a ''kopljanici'' su u 75. minuti ostali bez Niklasa Moisandera koji je dobio drugi žuti karton.

Tada je krenula opća opsada Ajaxova gola, a domaći su do izjednačenja i boda došli u 90. minuti. Talijan Graziano Pelle je nabačenu loptu iz slobodnog udarca primio na prsa i potom iz okreta opalio i svladao Kennetha Vermeera.

Obje momčadi nakon deset kola imaju po18 bodova, s time da je zbog bolje gol-razlike Ajax četvrti, a Feyenoord peti. Vodeći Twente im s utakmicom manje bježi četiri boda.