EUROPA LIGA

Remi Betisa i Lyona

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. rujan 2013. 01:30

Rijeka, nakon poraza u Portugalu, u drugom kolu za tjedan dana ugošćuje španjolski Betis, koji je u četvrtak kao domaćin remizirao s Lyonom u dvoboju bez golova.

Ivan Rakitić odigrao je posljednjih 25 minuta u Sevillinoj gostujućoj pobjedi (2-1) kod portugalskog Estorila, Ivica Vrdoljak odradio je 70 minuta pri Legijinom porazu (1-0) kod Lazija, dok je Renato Kelić predvodio obranu Slovana iz Libereca cijelo vrijeme na gostovanju kod Freiburga. Nijemci su vodili 2-0, Česi se vratili, završilo je 2-2. Hrvatski 22-godišnji stoper zaradio je žuti karton.

Drugi poraz zaredom upisali su nogometaši kijevskog Dinama izgubivši na svom stadionu od belgijskog Genka 1-0. Domagoj Vida i Ognjen Vukojević odradili su čitav tijek utakmice, Vida je zaradio žuti karton. Andrij Jarmolenko u sudačkoj je nadoknadi drugog poluvremena propustio ogromnu priliku za izjednačenje.

Premijerni je gol pri drugome službenom nastupu u dresu Tottenham Hotspura postigao 21-godišnji danski veznjak Christian Eriksen. Sjajno je pogodio suprotni kut desnom nogom s nekih 18 metara malo iskosa s desne strane.

Londonska je momčad na White Hart Laneu nadigrala norveški Tromsø 3-0. Dva je prva gola za domaćine zabio Jermain Defoe.

Europa liga, 1. kolo:

Skupina G

Dinamo K. - Genk 0-1 (Gorius 62)

Thun – Rapid Beč 1-0 (Schneuwly 35)

Skupina H

Freiburg – Slovan Liberec 2-2 (Schuster 23-11m, Mehmedi 35 / Kalitvincev 67, Rabusic 74)

Estoril – Sevilla 1-2 (Bruno Miguel 61 / Vitolo 59, Gameiro 77)