AFP
FRANCUSKA

PSG propustio priliku za vrh

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. travanj 2012. 22:46

Nogometaši PSG-a propustili su šansu da se u nedjelju, na vrhu ljestvice francuskog Le Championnata, izjednače s vodećim Montpellierom.

Učinili bi to da su zadržali vodstvo kod Auxerrea, u utakmici 32. kola, no u 86. minuti su primili pogodak, pa je taj ogled završio bez pobjednika 1-1. Sada PSG zaostaje za vodećim Montpellierom (koji je danas izgubio ogled kod Lorienta) dva boda, dok je Auxerre unatoč osvojenom jednom bodu i dalje zadnji sa pet bodova manje od prvog iznad sebe, Ajaccija.

PSG je bolje otvorio utakmicu i takvu igru je okrunio golom Nenea u 23. minuti. No, pogotovo nakon tog pogotka su domaći igrači ostavljali bolji dojam, bili su odlučniji, žešči i jači u duelu, te se nisu predavali.

Unatoč tome što se igrala krajnje otvorena utakmica pogodaka sve do 86. minute nije bilo, makar su i jedni i drugi propuštali šanse, a domaćin je jednom pogodio i vratnicu.

I na kraju, u 86. minuti, katastrofalno je reagirao gostujući vratar, Talijan Sirigu. Ispustio je loptu, ona se od Oliecha odbila do stative, pa do natrčalog Le Talleca koji je mirno, iz blizine, postavio konačnih 1-1.

U 32. kolu francuskog nogometnog prvenstva Montpellier je na gostovanju, kod davljenika Lorienta, upisao poraz 2-1, te na taj način omogućio PSG-u da ga bodovno dostigne već večeras.

Prvih 45 minuta okončano je s 0-0, a onda su u razmaku od svega osam minuta domaći nogometaši postigli dva pogotka. Doduše, kod prvog im je pomogao i Henri Bedimo koji je glavom skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 69. minuti utakmice. Osam minuta kasnije Joel Campbell zabio je za 2-0, a svega minutu kasnije Olivier Giroud je za goste postigao gol za konačnih 2-1. Lorient je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja u koju je, nakon poraza u gostima od Lillea 4-1, preselio Ajaccio.

PSG u 21 sati gostuje kod posljednjeplasiranog Auxerrea, te će se u slučaju pobjede bodovno izjednačiti s vodećim Montpellierom.

Nadu u spas je pobjedom nad Dijonom održao i Sochaux. Bilo je 1-0 za domaćine, a jedini je pogodak postigao Modiba Maiga u 70. minuti utakmice.

Spomenimo i slavlje St. Etiennea protiv Bresta 2-1, kojim je domaći sastav došao nadomak četvrtog mjesta koje dogodine vodi u Europu. Gradel i Sako bili su strijelci za domaći sastav, dok je za goste poentirao Jemaa.

Le Championnate, 32. kolo:

Auxerre - PSG 1-1 (Le Tallec 86 / Nene 23)

Lille - Ajaccio 4-1 (Poulard 17-ag, Cole 37, Bruno 81, Hazard 87-11m / Sammaritano 90+3)

Lorient - Montpellier 2-1 (Bedimo 69, Campbell 77 / Giroud 78)

Nancy - Bordeaux 2-2 (Traore 47, Puygrenier 73 / Gouffran 17, Tremoulinas 90-11m)

Sochaux - Dijon 1-0 (Maiga 70)

St. Etienne - Brest 2-1 (Gradel 48-11m, Sako 72 / Jemaa 63)

Valenciennes - Evian 0-3 (Khelifa 28, Berigaud 34, Sagbo 43-11m)