BUNDESLIGA

Prvi bod za Braunschweig

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. rujan 2013. 21:37

Nogometaši Braunschweiga osvojili su prvi bod u povratničkoj sezoni u Bundesligi. Pred svojim su navijačima u 5. kolu odigrali 1-1 protiv Nürnberga

Češki veznjak Adam Hloušek doveo je goste u vodstvo u 28. minuti, a konačnih je 1-1 postavio Omar Elabdellaoui u 70. minuti. Tek drugi je to pogodak za Braunschweig ove sezone i prvi postignut na vlastitom travnjaku. Puno razloga za zadovoljstvo na početku sezone nema ni Nürnberg koji i dalje čeka prvu pobjedu. Na kontu zasad ima samo tri boda.

Znatno boljim ulaskom u sezonu može se pohvaliti Hoffenheim koji je u nedjelju u Sinsheimu nadigrao Borussiju Mönchengladbach s 2-1. Francuz Anthony Modeste je četvrtim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom donio domaćima vodstvo u 45. minuti. U devetoj minuti nastavka prednost je povećao Kevin Volland kojem je to također četvrti gol u aktualnoj sezoni. Šveđanin hrvatskog porijekla Branimir Hrgota sjajnim je pogotkom, nakon što se oslobodio nekoliko čuvara, smanjio u 75. minuti, ali gosti do kraja nisu uspjeli doći ni do izjednačenja. Hoffenheim je trenutno sedmi s osam bodova, a Borussia 11. s dva boda manje.