Robert Prosinečki
 SERCAN KUCUKSAHIN
VRIJEDNA TRI BODA

Prva pobjeda sezone za Roberta Prosinečkog! Ipak, nakon mirnog prvog dijela morao je strahovati do kraja

Denizlispor je slavio na gostovanju u Ankari, iako je vrlo lako moglo završiti i drugačije
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. listopad 2020. 21:08

Trebalo je proći pet kola turskog nogometnog prvenstva da bismo bivšem hrvatskom reprezentativcu Robertu Prosinečkom upisali prvu pobjedu sezone. Uspio je "Veliki Žuti" sa svojim Denizlisporom slaviti na gostovanju kod Genclerbirligija. U Ankari je završilo 1:2 za goste.

No, morali su izabranici Roberta Prosinečkog straovati do samog kraja. Iako su do poluvremena imali dva pogotka prednosti, drugo poluvrijeme bi rezultatski bilo bolje zaboraviti. Naime, golovima rutinera u likovima Nevena Subotića (22. minuta) i Huga Rodallege (45. minuta), Denizli je imao 0:2, a onda..

Najprije u 64. minuti Rumunj Stancu ne pogađa s bijele točke, ne bi li u prvoj minuti sudačke nadoknade Candeias smanjio. Bit će to, ispostavilo se, konačan rezultat. Denizli se popeo na pet bodova, i na 16. mjesto prvenstvene ljestvice u ligi koja ove sezone broji čak 21 člana.

U sljedećem kolu Prosinečki sa svojim sastavom dočekuje jednog od istanbulskih velikana, momčad Besiktasa.

15. travanj 2024 15:04