PATRICIA DE MELO MOREIRA Afp
19. TROFEJ

Porto ispisao povijest, Zmajevi uzeli prvi dupli kup, ostvaren je i izravan plasman u Ligu prvaka

Sporting Braga će kao treća u prvenstvu u kvalifikacije najelitnijeg europskog natjecanja
Piše: HinaObjavljeno: 04. lipanj 2023. 20:43

FC Porto osvojio je 19. portugalski kup u svojoj povijesti pobijedivši Sporting Bragu 2-0 u finalu odigranom u nedjelju na Nacionalnom stadionu Jamor, u blizini Lisabona.

Klub sa sjevera Portugala pobijedio je prvo zahvaljujući autogolu Andréa Horte (5.) prije nego što je portugalski reprezentativac Otavio zapečatio trijumf golom na kraju utakmice (81).

Zmajevi su tako na svoj popis dodali prvi dupli kup u svojoj povijesti nakon što su u siječnju osvojili portugalski Liga kup protiv lisabonskog Sportinga (2-0).

U ligi je Porto završio drugi, dva boda iza lisabonske Benfice, koja je po 38. put u svojoj povijesti postala prvak Portugala.

Porto će kao drugi u izravan plasman u Ligu prvaka, dok je Sporting Braga kao treća u prvenstvu u kvalifikacijama Lige prvaka.

01. svibanj 2024 03:40