FRANCUSKA

Pobjede PSG-a i Marseillea

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. rujan 2013. 21:11

Nogometaši PSG-a i Marseillea nastavljaju nizati pobjede u francuskom prvenstvu. U sklopu 8. kola upisali su pete pobjede istovjetnim rezultatima 2-0...

Dok je Marseille slavio u gostima kod Lorienta, PSG je na svom Parku prinčeva pobijedio Toulouse i tako ponovo, barem privremeno, prestigao Monaco na vrhu.

Marquinhos i Edinson Cavani iz jedanaesterca bili su strijelci za aktualne prvake, dok su za Marseille zabili Mathieu Valbuena i Andre Ayew.

Cavaniju je spomenuti gol bio četvrti ovosezonski, dok je Marquinhos zabio svog prvog u Le Championnatu po ljetošnjem transferu iz Rome, a učinio je to iz neposredne blizine nakon prekida.

Nakon tek dva boda osvojena u prethodnih sedam ligaških utakmica, nogometaši Sochauxa osladili su se u sklopu 8. kola Le Championnata prvom ovosezonskom pobjedom...

U derbiju začelja na domaćem su travnjaku savladali Valenciennes s 2-0, a pobjedu su im donijeli golovi Cedrica Bakambua i Carlaa u razmaku od šest minuta prvog poluvremena. Prethodno ovom susretu Sochaux je zabio tek 4 gola u sedam ligaških susreta.

Nica je također ostvarila domaću pobjedu, a s minimalnih 1-0 savladan je Guingamp. Strijelac odlučujućeg gola bio je Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich, a bio mu je to šesti gol u zadnjih sedam domaćih ligaških utakmica.

Lyon i Lille podijelili su bodove na Gerlandu odigravši 0-0, kao i Evian i Bordeaux koji su na Parc des Sportsu odigrali 1-1 u susretu u kojem Gregory Sertic nije ulazio u igru za Žirondince.

St. Etienne je petu pobjedu sezone ispustio u samoj završnici. Naime, imao je St. Etienne "sigurno" vodstvo 2-0 do 85. minute, kada je prvo Gianni Bruno smanjio na 2-1, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade Francois Modesto zatresao mrežu za konačnih 2-2 i spasio Bastiju od poraza.