FRANCUSKA

Pobjede Lyona i Montpelliera

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. kolovoz 2012. 00:14

Nogometaši Montpelliera, aktualni francuski prvaci, na nevjerojatan su način poraženi u 2. kolu Le Championnata. Izgubili su u gostima kod Lorienta s 2-1 iako su do posljednje minute vodili s 1-0…

U pet posljednjih gostovanja na stadionu Moustoir Montpellier nije pronašao put do pobjede, a neugodan se niz nastavio i u subotu. Gosti su poveli u 37. minuti, a strijelac je bio Emanuel Herrera. I kad se činilo da će prvaci doći do prve pobjede u novoj sezoni, ostali su bez ičega. Najprije je u 90. minuti pogodio Alain Traore, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade sva tri boda na Moustoiru ostavio Jeremie Aliadiere.

Poslije prošlotjedne pobjede kod Rennesa nogometaši Lyona su u subotu na svome Gerlandu uvjerljivo svladali Troyes s 4-1. Gosti su poveli u 47. minuti preko Jeana Christophea Bahebecka, ali samo tri minute kasnije je izjednačio Bafetimbi Gomis. Tek koju sekundu ranije je penal promašio Lisandro Lopez.

Do vodstva je Lyon došao u 65. minuti pogotkom Michela Bastosa, a u završnici su pobjedu uvjerljivom učinili Lisandro i Gomis.