Getty
MEĐUNARODNI NOGOMET

PETICA BARCE Rakitić vrlo dobar, Brozović u pobjedi Intera istisnuo Kovačića

U pobjedi Intera je cijeli susret odlično odigrao Brozović, dok je Rakitić u maestralnoj izvedbi Barcelone pokrenuo akcije za treći i četvrt pogodak svojeg kluba
Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 09. veljača 2015. 00:16

Barcelona je sinoć iskoristila Realov subotnji karambol i uvjerljivom pobjedom na San Mamesu približila se kraljevskom klubu na samo bod zaostatka. U 5-2 pobjedi protiv Athletic Bilbaa blistala su “tri amigosa”, Messi, Neymar i Suarez, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za čvrstu novinsku “sedmicu”.

Messi je u otvaranju utakmice udarcem iz slobodnjaka, uz pomoć živog zida, načeo domaćina, pa ubrzo povratnom loptom poslužio Suareza koji je sa dvadesetak metara pogodio za 2-0. Urugvajac je zatim promašio kolosalnu priliku sa dva metra, baš kao i Neymar, a domaćin se Ricovim golom na početku drugog dijela nakratko vratio u meč.

Ipak, domaćinova nada je tinjala samo pet minuta, onda se Messi pobrinuo za novi pogodak (loptu nakon njegova udarca na gol-crti u mrežu je ubacio domaći igrač Marcos), pa je kut efektnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio i Neymar. Aduriz je još jednom začinio dvoboj pogotkom u bliži kut vratara Brava, a golijadu je zaključio džoker Pedro odmah po ulasku s klupe. U popodnevnom programu Getafe je sa Sammirom u sastavu pobijedio Sevillu 2-1 i pobjegao prema sredini tablice.

Athletic Bilbao vs Barcelona 2-5 ► Goals... by RagnarLodbrok

Prema zoni eurokupova pobjegao je Inter visokom pobjedom protiv Palerma (3-0). Zanimljivost ovog meča jest hrvatska rokada u veznom redu “nerazzurra”; Marcelo Brozović se vrlo dobrom partijom protiv Napolija ugurao u početnu momčad iz koje je izgurao Matea Kovačića. Odigrao je Brozović angažirano i racionalno, nekoliko puta bio opasan u zoni udarca, a golove su postigli Icardi (2) i Guarin. Kovačić je u igru ušao u 84. minuti, a na drugoj je strani Mato Jajalo odigrao neuvjerljivo do 66. minute kada ga je trener povukao iz igre.

Inter vs Palermo 3-0 All Goals & Highlights... by enteritament

REZULTATI:

Athletic B. - Barcelona 2-5 (Mikel Rico 59, Aduriz 66 / Messi 15, Suarez 26, De Marcos 62-ag, Neymar 64, Pedro 86)

Espanyol - Valencia 1-2 (Garcia 89 / Piatti 62, Lopez 85-ag)

Getafe - Sevilla 2-1 (Vazquez 29-11m, Leon 85 / Krychowiak 66)

Cordoba - Almeria 1-1 (Cartabia 10 / Macedo 61,66)

U subotu:

Real Sociedad - Celta 1-1 (Agirretxe 8 / Nolito 85)

Levante - Malaga 4-1 (Barral 26,37-11m,62-11m, Uche 75 / Juanmi 24)

Villarreal - Granada 2-0 (Musacchio 30, Gerard 90+2)

Atletico M. - Real M 4-0 (Tiago 14, Niguez 18, Griezmann 67, MANDŽUKIĆ 89)

U petak:

Deportivo - Eibar 2-0 (Lucas 52, Cavaleiro 79)