BRAZIL

Pato za bod Corinthiansa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. srpanj 2013. 11:31

Nogometni prvak Brazila Fluminense i dalje slabo igra na početku nove sezone, pa je tako u nedjelju upisao novi poraz - drugi domaći i već peti ukupno u samo osam kola.

Vasco da Gama je slavio kod prvaka s 3-1, u utakmici gdje je domaća momčad ogled dočekala s dva igrača manje na terenu. Prvo je crveni karton dobio prvi strijelac Fred u 25. minuti, dok je u 75. zbog drugog žutoga ranije u svlačionicu morao i Digao.

Unatoč tim problemima Fluminense čak nije bio loš na travnjaku, ali je promašio dosta prilika i na kraju je ostao bez i jednoga boda. Legendarni Juninho Pernambucano je doveo goste u vodstvo u 17. minuti. Andre je odmah početkom nastavka povećao na 2-0, a mala se nada domaćinu otvorila kada je Carlinhos u 56. smanjio na 2-1. No, i bod je ostao predaleko za Fluminense.

Alexandre Pato je u nedjelju postigao treći pogodak u sezoni, a on je bio dovoljan za bod kod Atletico Paranaensea (1-1). U užasnim uvjetima, koji su bili najprikladniji vaterpolskima, domaćin je poveo u 6. minuti golom Marcela, dok je nekadašnja zvijezda Milana izjednačio u 25. minuti.

Recimo da je novo slavlje upisao Internacional koji se drži blizu vrha. Niije zabio Urugvajac Diego Forlan (pet golova ove sezone), ali je junakom u pobjedi protiv Flamenga od 1-0 postao Juan koji je pronašao put do suparničke mreže u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Brazilska Serie A, 8. kolo:

Vitoria - Bahia 0-0

Internacional - Flamengo 1-0 (Juan 90+1)

Atletico Paranaense - Corinthians 1-1 (Marcelo 6 / Pato 25)

Santos - Coritiba 2-2 (Neilton 20, Cicero 64 / Alex 41, 88)

Fluminense - Vasco da Gama 1-3 (Carlinhos 56 / Juninho Pernambucano 17, Andre 46, Tenorio 82)

Goias - Portuguesa 2-1 (Renan Oliveira 45, 66 / Bruno Moraes 40)

Redoslijed: 1. Botafogo 16, 2. Coritiba 16, 3. Cruzeiro 15, 4. Internacional 15, 5. Vitoria 14...

23. rujan 2024 01:31