VICTOR CRUZ Afp
DOMINANTNA PREDSTAVA

Pachuca u finalu kod kuće pred gotovo 30 tisuća gledatelja šesti put osvojila Concacaf Ligu prvaka

Za meksički sastav je ovo osmi naslov pobjednika CONCACAF Kupa prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 02. lipanj 2024. 11:02

Nogometaši meksičke Pachuce pobjednici su 59. izdanja najvećeg klupskog nogometnog natjecanja Sjeverne, Srednje Amerike i Kariba koje od ove godine nosi ime CONCACAF Champions Cup.

Pachuca je u finalu kod kuće pred gotovo 30.000 gledatelja pobijedila američki Columbus Crew sa 3-0.

Na svom stadionu Hidalgo, koji se nalazi na gotovo 2.500 m nadmorske visine, meksička momčad je dominirala nad Columbusom.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom bivšeg napadača Evertona Salomona Rondona, a na 2-0 je povećao Emiliano Rodriguez u 34. minuti. Konačnih 3-0 postavio je Rondon u 67. minuti.

Za meksički sastav je ovo osmi naslov pobjednika CONCACAF Kupa prvaka, a rekorder je meksička America sa sedam titula.

Zahvaljujući ovom uspjehu, Pachuca će se natjecati na sljedećem Svjetskom klupskom prvenstvu koje će biti prošireno na 32 momčadi u Sjedinjenim Državama od 15. lipnja do 13. srpnja 2025. godine.

02. lipanj 2024 11:02