PRVI PORAZ ATLETICA

Osasuna prva momčad koja je zaustavila Barcelonu, Real 'izrešetao' gol Malage!

Momčad Carla Ancelottija u potpunosti je nadigrala Andalužane, dominirala je od prve do posljednje sekunde... Imala je ukupno 15 udaraca unutar okvira gola
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 19. listopad 2013. 20:41

Real je dominirao i svladao Malagu 2:0. Madriđani su imali brojne šanse, bili su brzi i konkretni, osim u realizaciji. Golman gostiju Argentinac Willy Caballero "skidao" je vrlo teške udarce, ali je ipak tragičar. U 46. minuti primio je gol iz centaršuta. Angel Di Maria ubacio je s desne strane, na loptu je išao Ronaldo, nije je dotaknuo, Caballero je loše stajao i nije je uspio dohvatiti. Dugi pogodak djelo je Ronalda iz kaznenog udarca u prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je prekršajem zaustavljen Bale.

U prvom poluvremenu Caballero je obranio po dvije šanse Ronaldu i Morati, u jednom je situaciji lopta tresla vratnica, a u nastavku je zaustavljao i udarce Jeseu, Marcelu... Realov festival prilika dobra je najava za El Clasico u sljedećem, 9. kolu.

Real Madrid vs Malaga 1:0 Di Maria by footballdaily1

Bale je ušao na teren u 75. minuti umjesto Morate, a s klupe se uključio i Modrić koji je zamijenio Isca u 72. minuti. Luka je igrao vrlo ofezivno, imao nekoliko finih lopti, da Caballero nije bio tako raspložen upisao bi barem jednu asistenciju. Na njegovoj standardnoj poziciji dobro je odigrao Illaramendi, djelujući u paru s Khedirom.

Nakon osam uzastopnih pobjeda, Barcelona je gostovanju u Pamploni odigrala 0-0 protiv Osasune ispustivši prve bodove ove sezone.

Lionel Messi, koji je pauzirao od konca prošlog mjeseca zbog ozljede bedrenog mišića, zaigrao je posljednjih 25 minuta, ali nije uspio pomoći gostima

Barcelona je, već uobičajeno, dominirala od samog starta. Imala je oko 75 posto posjeda lopte, kružila je oko gola domaćih, uputila je i 12 udaraca prema golu, ali samo tri unutar okvira.

Nespretni Courtois donio Atleticu prvi poraz

Nakon osam pobjeda u osam kola Primere nogometaši Atletico Madrida u subotu su pali na gostovanju kod Espanyola. Katalonci su slavili s 1-0.

Propustila je tako momčad Diega Simeonea priliku da zasjedne na vrh prvenstvene ljestvice. Naime, u ranijoj je utakmici Barcelona odigrala samo 0-0 na gostovanju kod Osasune, tako da bi pobjeda Atleticu donijela prvo mjesto na ljestvici. No, to se nije dogodilo, a najviše razloga za zadovoljstvo ima Real Madrid koji je smanjio zaostatak za oba rivala.

Atleticu je poraz donijela nespretna reakcija njegova vratara Thibauta Courtoisa u 54. minuti. S lijeve je strane loptu pred gol ubacio Fuentes, njegov suigrač Sergio Garcia ju je promašio, ali ju je zato Courtois nespretno zakačio lijevom nogom i pogurnuo je u vlastitu mrežu.

Dodajmo da je Espanyol na ovaj način prekinuo niz od tri poraza, te skočio na peto mjesto na ljestvici.