Club Bruges' Ivan Perisic celebrates after winning against Partizan Belgrade during their Europa League soccer match at the Jan Breydel stadium in Bruges October 22, 2009. REUTERS/Francois Lenoir (BELGIUM SPORT SOCCER)
 FRANCOIS LENOIR
JUPILER LIGA

Novi pogodak Ivana Perišića

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 15. svibanj 2011. 00:49

Hrvatski 22-godišnji nogometni reprezentativac Ivan Perišić svojim je pogotkom donio Club Bruggeu pobjedu kod Lokerena 1-0 u ogledu 9. kola doigravanja Lige za prvaka u belgijskom prvenstvu.

Perišić je svoj četvrti pogodak u ovome doigravanju i ukupno 20. u prvenstvu ove sezone postigao u 42. minuti utakmice. Odigrao je cijeli dvoboj, dok je kod domaćina Ivan Leko bio zamijenjen u 84. minuti.

Club Brugge na ljestvici od šest klubova zauzima četvrto mjesto s 40 bodova, dok je Lokeren posljednji s 28 bodova.

No, zato se prava drama odvija u borbi za naslov prvaka. O novom prvaku Belgije će odlučivati dvoboj 10. kola u kojem će Genk ugostiti Standard iz Liegea u utorak. Obje momčadi na vrhu ljestvice imaju po 50 bodova, ali će Genku za osvajanje naslova biti dovoljan i jedan bod.

Genk je u ovoj rundi slavio u gostima kod Genta s 3-2. Gosti su poveli s 2-0, domaćini su se vratili na 2-2, ali je Marvin Ogunjimi u 81. minuti postigao pogodak za iznimno važnu pobjedu Genka.

Standard je, pak, u Liegeu slavio protiv aktualnog prvaka Anderlechta s 2-1. Gol za pobjedu domaćina postigao je Mohammed Tchite u 79. minuti.