UKRAJINA

Nikola Kalinić asistent u pobjedi Dnjipra, Mladen Bartulović zabio za pobjedu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 12. kolovoz 2012. 00:24

Nakon dvije odigrane utakmice petog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva na vrh ljestvice izbio je Dnjipro Dnjipropetrovsk hrvatskih nogometaša Nikole Kalinića i Ivana Strinića koji je s 4-1 kod kuće savladao Hoverlu Zakarpatiju.

Kalinić je ušao u igru s klupe u 60. minuti, a asistirao je Giulianu za treći Dnjiprov pogodak na susretu. Strinić je odigrao svih 90 minuta, a u 77. je kažnjen žutim kartonom.

Inače, dvostruki strijelac za Dnjipro bio je Roman Zozulja, dok se jednom u strijelce upisao i Ruslan Rotan.

Nekadašnji napadač splitskog Hajduka Mladen Bartulović donio je svom Krivbasu minimalnu 1-0 pobjedu na gostovanju kod Zorje. Bio mu je to prvi ovosezonski prvenstveni gol.

Dodajmo da je kod Zorje od 62. minute zaigrao bivši napadač Istre, Rijeke, Šibenika i Hajduka Ivan Rodić.