AP
VIDEO PREMIER LEAGUE

Nikica Jelavić strijelac u remiju Evertona, Manchester City zasjeo na drugo mjesto!

Chelsea se lako obračunao s Norwichem na Stamford Bridgeu pobijedivši 4-1. Poveli su gosti preko Holta, ali bluesi su već do poluvremena otišli na 3-1
Piše: Vladimir MarinovićObjavljeno: 06. listopad 2012. 17:49

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić ponovno se upisao na listu strijelaca, no to nije pomoglo njegovoj momčadi u osvajanju tri boda kod Wigana (2-2) u sklopu 7. kola engleske Premierlige...

Poveo je domaćin nakon pogotka Aroune Konea u 10. minuti prvog poluvremena, no usporena snimka pokazala je da je gol ipak trebao biti poništen zbog nedozvoljene situacije u trenutku ubacivanja. Naime, Shaun Maloney je centrirao za Konea, koji iz neposredne blizine pogođa, no on je bio za korak ispred obrane Evertona što je očito promaklo linijskom sucu, čija je zastavica ostala spuštena.

Vodstvo domaćina trajalo je svega minutu kada je Južnoafrikanac Steven Pienaar ubacio loptu u kazneni prostor Wigana, a na drugoj vratnici Jelavić glavom zabija za 1-1. Bio je to četvrti pogodak hrvatskog reprezentativca ove sezone u Premierligi, te šesti Evertonov glavom. Recimo i da je Pienaar čovjek koji u Premierligi stvara najviše prilika svojim suigračima. Dosada ih je sakupio 20. Svega 12 minuta kasnije, točnije u 23., Wigan ponovno vodi. Strijelac prvog pogotka na utakmici Kone sjajno je prošao pored aut-linije, nisko ubacio u sredinu gdje je loptu dočekao Franco Di Santo i zakucao ju pod gredu. Promjene rezultata nije bilo sve do 87. minute kada je Belgijanac Kevin Mirallas srušen u kaznenom prostoru, a precizan s bijele točke bio je Leighton Baines.

Jelavić je odradio svih 90 minuta u redovima gostiju, a osim pogotka, upisao se i na sudačku listu "kažnjenika" žutim kartonom.

Chelsea se lako obračunao s Norwichem na Stamford Bridgeu pobijedivši 4-1. Poveli su gosti preko Granta Holta u 11. minuti, no londonska je momčad već do kraja poluvremena imala dva pogotka razlike. Fernando Torres, Frank Lampard i Eden Hazard bili su strijelci za Chelsea, koji je na predah krenuo s 3-1.

U nastavku su gledatelji na Stamford Bridgeu vidjeli još samo jedan pogodak, a strijelac istog bio je Branislav Ivanović u 76. minuti susreta. Juan Mata je krasno spustio loptu za Ivanovića koji s otprilike sedam metara probija Ruddyja na golu Norwicha.

Chelsea je ovom pobjedom osigurao četiri boda prednosti uoči odlaska na reprezentativnu stanku ispred Manchester Cityja i eventualno Manchster Uniteda, ukoliko pobijedi Newcastle u gostima u nedjelju.

Osim Norwicha koji je i dalje bez pobjede, u istoj je situaciji i bogati QPR, koji je kod West Bromwicha upisao još jedan poraz. Domaćin je golovima Morrisona, Gere i Mulumbua slavio s 3-2, protiv momčadi Marka Hughesa, za koju su pogotke postizali Taarabt i Granero.

U prvoj utakmici 7. kola nogometaši Manchester Cityja su na svom Etihad stadionu uzeli tri boda pobjedom od 3-0 protiv Sunderlanda.

Uvjerljivim nastupom su se igrači Cityja predstavili svojim navijačima nakon remija u Ligi prvaka protiv dortmundske Borussije (1-1). Ovom prilikom suparnička momčad nije, kao tada, prijetila, već se uglavnom sve uzbudljivo događalo pred vratima gostujućeg golmana Mignoleta.

Već je u 5. minuti aktualni engleski prvak poveo pogotkom srpskog nogometaša Aleksandra Kolarova. Slobodni udarac s 25 metara iskosa Kolarov je izveo pucajući u bliži kut. Treba reći da je tom prilikom vratar Mignolet ipak pogriješio jer je mogao ili bolje postaviti živi zid ili sam bolje reagirati.

Brzi pogodak je oslobodio domaće igrače u nastupu tako da su se redale njihove šanse. Ipak, do kraja poluvremena nije bilo pogodaka, ali jest u 60. kada je opet Kolarov bio na sceni. Lijepo je ubacio loptu u šesnaesterac, a na prvoj stativi ju je dočekao Kun Agüero i zakucao pod gredu.

Sunderland u niti jednom trenutku utakmice nije imao pravi odgovor kako doći do suparničkih vratiju, a na kraju je u 89. primio još jedan pogodak. I to opet iz slobodnog udarca, opet iskosa i opet u bliži kut. Samo što je tada strijelac bio James Milner.

szólj hozzá: Man City vs Sunderland 3:0 GOALS HIGHLIGHTS

Nogometaši Arsenala slavili su u posljednjoj subotnjoj utakmic na gostovanju kod West Hama s 3-1. "Topnici", koji su uz Manchester City i Chelsea jedina neporažena momčad na gostovanju ove sezone, nanijeli su West Hamu prvi domaći poraz u četvrtoj utakmici na Upton Parku, iako prvih 20-ak minuta nije ukazivalo na takav rasplet.

Naime, poveli su "čekićari" prekrasnim pogotkom Mohameda Diamea, koji je s nekih sedam, osam metara, svega metar udaljen od gol-aut linije Arsenala, pogodio suprotne rašlje vrata na kojima je stajao Vito Mannone. Bio je to prvi pogodak Senegalca u ovoj sezoni.

Izgledalo je kao da će se na predah otići s prednošću domaćeg sastava, a onda je Olivier Giroud sjajnim uklizavanjem i preusmjeravanjem lopte, koju je poluvisoko u peterac ubacio Lukas Podolski, zabio za 1-1. Bio je to prvi pogodak Francuza u Premierligi od dolaska ovog ljeta iz Montpelliera.

U nastavku je Arsenal bio dominantan, te imao posjed lopte u svojim nogama čak 68 posto, ali je Andy Carroll (na posudbi iz Liverpoola) imao dvije krasne prilike dovesti West Ham u novo vodstvo. No, oba je puta bio neprecizan.

Menadžer gostiju Arsene Wenger odlučio je u 61. minuti iz igre povući neprimjetnog Gervinha, a u nju gurnuti Thea Walcotta, što se pokazalo kao pun pogodak.

Brzonogi Englez sjajno je reagirao na proigravanje strijelaca Girouda, te prizemnim udarcem u bliži kut vratara Jääskeläinena zabio za vodstvo "topnika". Nakon pogotka Walcott je upisao i asistenciju u 83. minuti, kada se u padu izborio za loptu koju je kratko gurnuo do Santija Cazorle, a ovaj s otprilike 25 metara neobranjivo pogodio gornji lijevi kut 37-godišnjeg Finca. Recimo svakako da je Cazorla najbolji strijelac izvan kaznenog prostora u pet najjačih liga svijeta s devet postignutih pogotka od kolovoza prošle godine.

Arsenal je ovom pobjedom barem privremeno skočio na peto mjesto s 12 osvojenih bodova, dok je West Ham nazadovao do osme pozicije.

U nedjelju su na rasporedu preostale četiri utakmice engleske Premierlige.

Premiership, 7. kolo:

Chelsea - Norwich 4-1 (Torres 14, Lampard 22, Hazard 31, Ivanović 76 / Holt 11)

Wigan - Everton 2-2 (Kone 10, Di Santo 23 / Jelavić 11, Baines 87-11m)

West Bromwich - QPR 3-2 (Morrison 5, Gera 23, Mulumbu 85 / Taarabt 35, Granero 90+1)

Swansea - Reading 2-2 (Michu 71, Routledge 78 / Pogrebnjak 31, Hunt 44)

West Ham - Arsenal 1-3 (Diame 21 / Giroud 41, Walcott 77, Cazorla 83)

1. Chelsea 7 6 1 0 15-4 +11 19

2. Man City 7 4 3 0 15-8 + 7 15

3. Everton 7 4 2 1 14-8 +6 14

4. W.B.A. 7 4 2 1 11-7 +4 14

5. Arsenal 7 3 3 1 13-5 +8 12

6. Man Utd 6 4 0 2 14-9 + 5 12