AP
SENZACIJA SWANSEA

Nikica Jelavić strijelac u novoj rapsodiji Evertona, Robin van Persie pokrenuo United

Manchester United je na Old Traffordu s 3-2 slavio protiv Fulhama našeg Mladena Petrića, a svoje prvijence postigli su novopridošli Robin van Persie i Shinji Kagawa
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. kolovoz 2012. 20:19

U 2. kolu engleske Premier lige Everton je kao gost slavio kod Aston Ville s 3-1, a na listu strijelaca se upisao i hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić...

Utakmica igrana na Villa-Parku (Birmingham) bila je riješena već do poluvremena. Najprije je već u 3. minuti Steven Pienaar zabio za vodstvo gostiju nakon asistencije Naismitha, a na 2-0 je povisio belgijski reprezentativac Marouane Fellaini, "krvnik" Manchester Uniteda u 1. kolu.

Belgijanac svojim igrama plijeni pažnju cijele lige, a vrlo vjerojatno i hrvatskog izbornika Igora Štimca, čiju reprezentaciju u rujnu očekuje susret protiv moćne Belgije u Bruxellesu.

Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je Nikica Jelavić vrlo lijepim pogotkom nakon niskog ubačaja s lijeve strane Leightona Bainesa. Jelaviću je ovo bio 28. pogodak zaredom zabijen iz prvog dodira, osmi pogodak u posljednjih osam utakmica za Everton.

Konačnih 3-1 postavio je Karim El Ahmadi u 75. minuti i to u trenucima kada je Villa već igrala s igračem manje. Ciaran Clark zaradio je crveni karton u 58. minuti nastavka.

Manchester United je na Old Traffordu s 3-2 slavio protiv Fulhama našeg Mladena Petrića, a svoje prvijence postigli su novopridošli Robin van Persie i Shinji Kagawa. Poveo je Fulham nakon svega tri minute igre preko Damiena Duffa. Slobodni udarac s lijeve strane prizemno je izveo Ruiz, a Duff je ljevicom poslao u donji lijevi kup De Geinog gola.

No, na isteku 10. minute Van Persie pokazuje zašto je doveden. Patrice Evra ubacuje s lijeve strane a Nizozemac iz voleja lijevom nogom krasno pogađa suprotni kut za 1-1. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Kagawa posprema odbije loptu prilikom udarca jednog od njegovih suigrača u praktički prazna vrata, a svega šest minuta kasnije Brazilac Rafael, nakon ubačaja s lijeve strane, glavom zabija za 3-1.

U drugih 45 minuta gledatelji su vidjeli jedan, a mogli su i više pogodaka. Nakon jedne ubačene lopte s lijeve strane branič Manchester Uniteda, Nemanja Vidić, sudario se s De Geeom, a lopta se od njega odbila za smanjenje na 3-2.

Promijena rezultata više nije bilo, iako je Fulham vrlo lako mogao do izjednačenja. Junak susreta ipak je bio vratar Uniteda De Gea, koji je skinuo nekoliko teških lopti u samoj završnici susreta. Recimo i da je Petrić igrao do 73. minute, te da je u 43. prvog poluvremena pogodio gredu iz neposredne blizine.

Od ostalih rezultata izdvojimo i pobjedu velškog Swanseaja, vodećeg sastava Premierlige nakon uvodna dva kola prvenstva. Velšani su na svom travnjaku s 3-0 isprašili West Ham United, koji si je prva dva pogotka praktički sam zabio.

Najprije je Angel Rangel u 20. pucao s desne strane, a vratar "čekičara" Jääskeläinen loptu, koja nije ni išla u okvir gola, skrenuo u vlastitu mrežu. Devet minuta kasnije Michu je povisio na 2-0 i to nakon što je Collins pogrešno vratio loptu vrataru do koje je prije njega stigao spomenuti Španjolac. Konačnih 3-0 postavio je Graham iz neposredne blizine.

Golovima Edena Hazarda i Fernanda Torresa Chelsea je s 2-0 u 2. kolu engleskog nogometnog prvenstva na Stamford Bridgeu savladao Newcastle. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. U 22. minuti je belgijski veznjak nedavno pristigao iz Lillea, Eden Hazard, realizirao jedanaesterac koji je prethodno izborio Fernando Torres nakon prekršaja Anite. Bio je to debitantski premierligaški gol Hazarda koji je u karijeri realizirao svih 10 (ligaških) jedanaesteraca koje je pucao.

Londonski plavi vodstvo su udvostručili u posljednjim trenucima prvog dijela nakon sjajne akcije Torresa i Hazarda. Odigrao je spomenuti dvojac dupli pas, a španjolski je napadač udarcem vanjskim dijelom kopačke s ruba kaznenog prostora ponašao rašlje Newcastleovog gola.

Chelsea je tako skočio na vrh premierligaške ljestvice s maksimalnih devet bodova. Podsjećamo, bluze su sredinom tjedna unaprijed odigrale utakmicu 3. kola protiv Readinga (4-2).

Hazard je u tri dosadašnje premierligaške utakmice skupio čak 6 asistencija, dok je Torresu postignuti gol bio drugi ovosezonski.

REZULTATI:

Chelsea - Newcastle 2-0 (Hazard 22-11m, Torres 45)

Swansea - West Ham 3-0 (Rangel 20, Michu 29, Graham 64)

Aston Villa - Everton 1-3 (El Ahmadi 75 / Pienaar 3, Fellaini 31, Jelavić 44)

Manchester United - Fulham 3-2 (Van Persie 10, Kagawa 35, Rafael 41 / Duff 3, Vidić-ag 64)

Norwich - QPR 1-1 (Jackson 11 / Zamora 19)

Southampton - Wigan 0-2 (Di Santo 51, Kone 89)

Tottenham - West Brom 1-1 (Assou-Ekotto 74 / Morrison 90)

Sunderland - Reading (odgođeno zbog jake kiše)

1. Chelsea 3 3 0 0 8-2 +6 9

2. Swansea 2 2 0 0 8-0 +8 6

3. Everton 2 2 0 0 4-1 +3 6

4. W.B.A. 2 1 1 0 4-1 +3 4

5. Fulham 2 1 0 1 7-3 +4 3