UZELI 90 MILIJUNA FUNTI

Najskuplja utakmica svijeta: Swansea prvi velški klub u povijesti Premier lige!

Nogometaši Swansea Cityja pobijedili su na Wembleyju Reading 4-2, te time slavili u razigravanju četiriju drugoligaša za posljednje, treće mjesto koje vodi u Premierligu
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 30. svibanj 2011. 21:10

Nogometaši Swansea Cityja pobijedili su na Wembleyju Reading 4-2, te time slavili u razigravanju četiriju drugoligaša za posljednje, treće mjesto koje vodi u englesku Premierligu...

Scott Sinclair, 22-godišnji krilni igrač, bivši napadač Chelseaja i mlade engleske reprezentacije, zabio je hat-trick, pri čemu je dvaput pogodio iz 11-erca. Već na poluvremenu Velšani su imali 3-0. Reading je u 12 uvodnih minuta drugog dijela utakmice smanjio na 3-2, no Sinclair je trećim golom, drugim s bijele točke, u 80. minuti riješio pitanje pobjednika.

Otkad je Premierlige (1992. godina), nikad niti jedan velški klub nije igrao u elitnom natjecanju klubova na području Engleske i Walesa. Posljednji je put u ondašnjoj prvoj engleskoj ligi Swansea igrao u sezoni 1982/83.

Plasman Velšana u Premiership zaslužen je i po rezultatu nakon osnovnog dijela sezone: po svršetku Championshipa Swansea je držao treće, a Reading peto mjesto.

Ranije su se u Premiership kvalificirali Queens Park Rangers i Norwich City.

Promocijom u elitni razred engleskoga klupskog nogometa Swansea si je osigurao priljev sredstava od 90 milijuna funti.

Finale razigravanja za Premiership, Wembley:

Swansea City – Reading 4-2 (Sinclair 21-11m, 22, 80-11m, Dobbie 40 / Hunt 50, Mills 57)

20. rujan 2024 09:12