Marseille's French midfielder Mathieu Valbuena, left, reacts with an unidentified person after scoring against Montpellier, during their League One soccer match, at the Velodrome Stadium, in Marseille, southern France, Saturday, Nov. 27, 2010. Marseille's French coach Didier Deschamps is behind. (AP Photo/Claude Paris)
 AP
FRANCUSKA

Montpellier na vrhu

Montpellier se pobjedom u gostima protiv Caena, barem na jedan dan, izjednačio na vrhu prvenstvene ljestvice s vodećim PSG-om. Montpellier je slavio s 3-1
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. listopad 2011. 23:32

Marseille je u 11. kolu francuskog nogometnog prvenstva stigao do svoje tek druge pobjede u sezoni. Na stadionu Velodrome s 2-0 pao je Ajaccio. Nakon što su prije samo tri dana u posljednjim trenucima utakmice Lige prvaka izgubili bod protiv Arsenala (1-0), Marseille se uspio psihički oporaviti za susret Le Championnata. Ganac Andre Ayew bio je dvostruki strijelac za momčad Didiera Deschampsa. Najprije je u 30. minuti zabio za 1-0, što je ujedno bio i rezultat prvog djela, da bi nakon samo četiri minute nastavka zabio i svoj drugi pogodak na utakmici, a deveti u sezoni. Ovom pobjedom Marseille je skočio za tri mjesta i sada se nalazi na 12. mjestu prvenstve ljestvice. S druge strane Ajaccio je ovim porazom pao na posljednje mjesto.

Montpellier se pobjedom u gostima protiv Caena, barem na jedan dan, izjednačio na vrhu prvenstvene ljestvice s vodećim PSG-om. Montpellier je slavio s 3-1, a pogotke su postigli Mapou Yanga-Mbiwa u 14., John Utaka u 20. i Younes Belhanda u 79. minuti susreta. Svoj treći pogodak gosti su dali s igračem manje nakon što je u 63. minuti susreta Joris Marveaux isključen zbog drugog žutog kartona. Utješni pogodak za Caen postigao je Nivet u 82. minuti iz najstrože kazne. Do kraja susreta i domaćin je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Pierrea-Alaina Fraua.

Izdvojimo još novo prosipanje bodova Bordeauxa koji je na svom terenu odigrao neodlučeno, 1-1, protiv Bresta. Domaćini su poveli u 52. minuti preko Yoana Gouffrana, ali su gosti vrlo brzo stigli do izjednačenja, a pokazalo se i konačnog rezultata, pogotkom Edena Bena Basata.