KUP FRANCUSKE

Monaco zabio tri komada u prvih pola sata, najveći uspjeh u povijesti kluba iz grada s 26.000 stanovnika

Četvrtoligaš s jugozapada Francuske prvo je izbacio Metz, a sada još jednog prvoligaša
Piše: HinaObjavljeno: 30. siječanj 2022. 23:15

Nogometaši Monaca i četvrtoligaša Bergerac Perigorda izborili su plasman u četvrtfinale francuskog Kupa. Monaco je u okršaju dvaju prvoligaša kao gost pobijedio Lens sa 4-2, dok je Bergerac Prigord priredio senzaciju izbacivši St Etienne sa 1-0.

Momčad iz Kneževine je sjajno ušla u susret protiv Lensa. Gosti su već nakon pola sata vodili sa 3-0 golovima Wissama Ben Yeddera (18), Jeana Lucasa (27) i Sofianea Diopa (29).

Lens je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio preko Wesleyja Saida, a domaćin se vratio u život u 53. minuti kada je Arnaud Kalimuendo-Muinga smanjio na 2-3. Pitanje pobjednika razriješio je Ben Yedder svojim drugim golom u 88. minuti.

U drugom susretu klub iz Bergeraca, grada sa 26.000 stanovnika na jugozapadu Francuske, do najvećeg je uspjeha u povijesti kluba stigao golom Romaina Escrapita u 76. minuti. Ovo je drugi prvoligaš kojeg je Bergerac izbacio na putu do četvrtfinala, u 2. kolu porazili su Metz boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Među osam najboljih plasirao se još jedan četvrtoligaš, Versailles 78, nakon što je u subotu na gostovanju kod drugoligaša Toulousea slavio sa 1-0. Četvrtfinale su izborili i Nantes, Marseille, Amiens te Bastia, a posljednjeg sudionika četvrtfinala doznat ćemo u ponedjeljak, kada se sastaju Paris Saint-Germain i Nica.