AFP
KVAL. ZA LIGU PRVAKA

Maribor osigurao euro jesen, ispali Pranjić i Petrić, BATE prošao u 95. minuti

Piše: ArhivaObjavljeno: 06. kolovoz 2014. 00:01

Nogometaši Maribora (ponovno) su osigurali europsku jesen! Mariborčani su na Cipru protiv Maccabija obranili prednost od 1-0 iz prve utakmice, te se plasirali u 4. kolo kvalifikacija za Ligu prvaka. Slovencima je pao veliki uteg s leđa nakon što je Agim Ibraimi u 35. minuti zabio za vodstvo, ali problemi su uslijedili nakon golova Ben Haima (42) i Basata (53). Ipak, drama je trajala samo nekoliko sekundi budući da je sve dileme razriješio opet Ibraimi već u sljedećem napadu.

Prolaz u play off nije pošao za rukom Mladenu Petriću i Danijelu Pranjiću. Njihov Panathinaikos je imao 0-0 iz prve utakmice sa Standardom iz Liegea, ali u uzvratu u Ateni uslijedio je 1-2 poraz. Grci su poveli nakon autogola Arslanagića u 17. minuti, ali Belgijci su preokrenuli već do poluvremena ( Mbombo 36, M'Poku 41). Pranjić je igrao cijelu utakmicu, a Petrić do 56 minute.

Loše vijesti za Dinamo stigle su iz Bjelorusije gdje je BATE izbacio Debrecen. Modrima planiraju ugrabiti status nositelja i za to im je odgovarao prolaz Mađara, ali BATE im je pomrsio planove golom u 95. minuti i pobjedom 3-1 (prva utakmica 0-1).

Ipak, Modri se još nadaju... Za status nositelja trebaju im ispadanje dva kluba iz društva Steaue, APOEL-a, Sparte ili Salzburga (svi igraju u srijedu).

BATE Borisov/BLR* - Debrecen 3-1 (Volodko 39, Rodionov 66, Krivec 90+4/Sidibe 20pen) - Prva utakmica 0-1

Panathinaikos- Standard Liege* 1-2 (Arlanagić 17-ag/Mbombo 36, Mpoku 41) - prva utakmica 0-0

Maccabi Tel Aviv - Maribor* 2-2 (Ben Haim 42, Ben Basat 53/Ibraimi 35, 54) - prva utakmica 0-1

Lille* - Grasshoppers 1-1 (Balmont 19/Abrashi 33) - prva utakmica 2-0

21. rujan 2024 18:58