BUNDESLIGA

Mandžukić zabio dva gola i jednom asistirao za pobjedu Wolfsburga: 'Ostajemo u ligi'

U 14. minuti je Mandžukić odlično utrčao na prvu stativu i samo podmetnuo nogu nakon asistencije Diega za 1-0. U 39. minuti je opet iskoristio pospanost svojih čuvara
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 24. travanj 2011. 18:20

Vrlo važne bodove u borbi za opstanak u Bundesligi osvojili su u nedjelju nogometaši Wolfsburga. Na svom su terenu, u utakmici 31. kola, pobijedili Köln s 4-1 i uz vrlo dobru predstavu.

Pravi je junak tog ogleda bio hrvatski nogometaš u redovima Wolfsburga Mario Mandžukić, koji je postigao dva od tri pogotka svoje momčadi, kao što je i jednom asistirao. U pitanju su bila dva uvodna gola za 2-0, čime je uvelike trasiran put prema tri boda.

U 14. minuti je Mandžukić odlično utrčao na prvu stativu i samo podmetnuo nogu nakon asistencije Diega za 1-0. U 39. minuti je opet iskoristio pospanost svojih čuvara, pa je uletio na ubacivanje Schäfera i glavom "žabicom" donio svojoj momčadi vodstvo 2-0.

Mandžukić je time nastavio sa serijom golova u Bundesligi. Ovo je bila četvrta utakmica zaredom kako je bio strijelac, ali je prvi put u tom nizu zabio dva u jednom ogledu. Trenutačno je na pet pogodaka u sezoni.

Köln se kratko vratio u igru golom Freisa u 41. minuti, ali je Dejagah u 58. odveo Wolfsburg opet na dva razlike i time je neizvjesnost s meča nestala. Za kraj je Mandžukić napravio skoro sve kod četvrtog gola Wolfsburga. Probio je desnu stranu i vratio loptu Dejagahu za njegov također drugi pogodak na utakmici.

- Naravno da sam oduševljen svojim golovima, ali bez dobre igre i pomoći cijele momčadi, to ne bi bilo moguće. Cijela naša momčad odigrala je danas dobru utakmicu. Ukoliko u ovakvoj formi odigramo preostale tri utakmice do kraja sezone, neću se brinuti za naš ostanak u prvoj ligi. Prilično sam siguran da ćemo ga ostvariti - izjavio je Mandžukić

Recimo da je hrvatski nogometaš Mato Jajalo igrao svih 90 minuta za Köln, te je jednom opasno zaprijetio domaćem vrataru u drugom dijelu udarcem iz daljine.

Unatoč ovom uspjehu Wolfsburg je i dalje na 16. mjestu ljestvice, koje nudi igranje dodatnih kvalifikacija na kraju sezone. Ipak, približio se Wolfsburg onima ispred sebe, pa mu tako četrnaestoplasirani Köln sada bježi za tri boda.

U nedjelju je zaključeno 31. kolo Bundeslige, a posljednju su utakmicu odigrali nogometaši Nürnberga i Mainza. Završilo je bez pobjednika, ali i bez pogodaka...

U pitanju su bile dvije momčadi koje se trenutačno bore za izlazak u Europu iduće sezone. Naime, peto mjesto, na kojem je trenutačno Mainz, garantira nastup u Europa ligi. Nürnberg je mogao preskočiti Mainza da je kojim slučajem materijalizirao domaći teren i pobijedio. No, kako je utakmica završila bez pogodaka, ali i bez mnogo šansi na obje strane, sretniji i zadovoljniji mogu biti gosti iz Mainza. Recimo da je za goste od 79. minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković.

Do kraja sezone u Bundesligi još su ostala tri kola.