LIGA PRVAKA

Mandžukić promašio s bijele točke, Chelsea i Juve remizirali, Messi spasio Barcu

Piše: HinaObjavljeno: 19. rujan 2012. 17:53

Nogometaši Barcelone otvorili su nastup u Ligi prvaka pobjedom protiv moskovskog Spartaka na Camp Nou 3:2 (1:1), u 'ljepotici večeri' Chelsea i Juventus su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2, dok je Bayern u Munchenu pobijedio Valenciju 2:1, a u posljednjim trenucima susreta Mario Mandžukić je promašio jedanaesterac.

Barca je teškom mukom izborila pobjedu protiv ruskog sastava nakon što je gubila 1:2, no rezultat je okrenuo Lionel Messi postigavši dva gola u zadnjih 15 minuta susreta. Katalonci su poveli golom Tella (14), a potom je u u 29. minuti Daniel Alves izjednačio pogodivši vlastitu mrežu. Romulo je u 59. minuti doveo goste u vodstvo, no Messi je u 72. minuti izjednačio, a potom u 81. minuti doveo Katalonce do prednosti od 3:2. U drugom dvoboju iz skupine G Celtic i Benfica su u Glasgowu odigrali bez pogodaka.

Diego Alves detiene el penalty de Mandzukic by rrmisas

U 'ljepotici večeri' i skupine E Chelsea i Juventus su na Stamford Bridgeu odigrali 2:2. 'Bluesi' su poveli 2:0 golovima Oscara (31, 33), a smanjio je Vidal (38), da bi u 80. minuti izjednačio Quagliarella. Dvije minute prije kraja susreta Quagliarella je uzdrmao vratnicu.

U drugom susretu iz skupine E Šahtar je pobijedio danski Nordsjalland 2:0 golovima Mihtariana (44, 76). Darijo Srna je igrao svih 90 minuta za domaćine, a u 68. minuti je dobio žuti karton. Eduardo nije ulazio u igru. Za danski sastav cijeli susret je odradio Ivan Runje, bivši branič Mosora, dok Mario Tičinović nije ulazio u igru

Bayern je u susretu F skupine u Munchenu pobijedio Valenciju 2:1. Strijelci za Bavarce bili su Schweinsteiger (38) i Kroos (76), a za goste je gol postigao Valdez (90). Mandžukić nije startao od prve minute, u igru je ušao u 63. minuti umjesto Claudia Pizarra, a u četvrtoj minuti nadoknade je zapucao kazneni udarac nakon što je isključen Rami.

BATE Borisov je na gostovanju šokirao Lille pobjedom 3:1. Strijelci za bjeloruski sastav bili su Volotko (6), Rodionov (20) i Olehnovič (43), dok su Francuzi ublažili poraz golom Chjedoua u 60. minuti.

U skupini H Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Galatasaray 1:0 golom Carrick u 7. minuti. Nani je u u 52. minuti promašio kazneni udarac. Iznenađenje je priredio i CFR Cluj koji je u Portugalu pobijedio Bragu 2:0. Oba gola zabio je Rafael Bastos (19, 34).

BAYERN - VALENCIA 1-0 (Schweinsteiger 38', Kroos 76'/ Valdes 90')

BAYERN: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Badstuber - Martinez, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribery - Pizzaro.

VALENCIA: Alves - Pereira, Rami, Ruiz, Cissokho - Parejo, T. Costa, Feghouli, Jonas, Vieira - Soldado.

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Mandžukić nije realizirao jedanaesterac za Bayern. Vratar Valencije Alves nadmudrio je hrvatskog napadača.

GOOOL 90. minuta - Veldes je zabio utješni pogodak za vrlo skromnu Valenciju večeras

GOOOL 76. minuta - Tony Kroos sjajnim udarcem sa 25 metara zapečatio je sudbinu Španjolaca

63. minuta - Mario Mandžukić je ušao umjesto Pizzara

46. minuta - Mandžukić je i nakon poluvremena ostao na klupi. U igru je ušao Muller umjesto Riberya.

GOOOL 38. minuta - Bunker gostiju iz Španjolske razbio je Schweinsteiger

Nakon pet natjecateljskih utakmica zaredom kako je bio dio prve postave minhenskog Bayerna, ove srijede je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić ostao na klupi...

LILLE - BATE BORISOV 1-3 (Chedjou 60'?/ Volodko 6', Rodionov 20', Olekhnovič 43' )

LILLE: Landreau, Debuchy, Digne, Chedjou, Baša, Balmont, Martin, Mavuba, Payet, Kalou, De Melo.

BATE: Gorbunov, Radkov, Bordachev, Simić, Polyakov, Liktarovič, Volodko, Hleb, Pavlov, Olekhnovič, Rodionov

CHELSEA - JUVENTUS 2-2 (Oscar 29',33'/ Vidal 37', Quagliarella 80')

CHELSEA: Čech - Ivanovć, Cahill, Terry, Cole - Ramires, Mikel, Lampard - Hazard, Torres, Mata.

JUVENTUS: Buffon - Barzaglli, Bonucci, Chiellini - Lichsteiner, Pirlo, Asamoah - Vidal, Maraschisio - Vučinić, Giovinco.

GOOOL 80. minuta - Quagliarella je izjednačio

37. minuta - VIdal je ispremiješao obranu europskog prvaka i vratio Juve u igru

33. minuta - Brazilac Oscar, ovoljetno pojačanje Chelsea, u samo četiri minute zabio je dva pogotka prvaku Italije

ŠAHTAR - NORDSJAELLAND 2-0 (Mkhitaryan 40', 77')

ŠAHTAR: Pjatov, Kucher, Rat, Rakitskiy, Hübschman, Fernandinho, Willian, Srna, Ilsinho, Luiz Adriano, Mkhitaryan.

NORDSJAELLAND: Hansen, Okore, Mtiliga, Parkhurst, Runje, Adu, Stokholm, Christensen, Lorentzen, Beckmann, John.

CELTIC - BENFICA 0-0

CELTIC: Forster, Matthews, Izaguirre, Wilson, Lustig, Mulgrew, Forrest, Brown, Wanyama, Commons, Fedor.

BENFICA: Artur, Garay, Jardel, André Almeida, Aimar, Gaitán, Matić, Peréz, Salvio, Rodrigo, Melgarejo.

BARCELONA - SPARTAK 3-2 (Tello 14', Messi 72', 80'/ Alves ag 29.', Romulo 58')

BARCELONA: Valdes; Alves, Piqué, Mascherano, Adriano;Xavi, Busquets, Fàbregas; Tello, Messi, Pedro.

SPARTAK: Dykan; K Kombarov, Insaurralde, Suchý, D Kombarov; Källström, Rafael Carioca; McGeady, Romulo, Ari; Emenike.

GOOOL 80. minuta - Messi je prekrenuo utakmicu u korist Barcelone

GOOOL 72. minuta - Messi nastavlja seriju pogodaka i vraća Barcelonu u igru za tri boda

BRAGA - CLUJ 0-2 (Bastos 19', 34')

BRAGA: Beto, Nuno André Coelho, Ismaily, Paulo Vinícius, Mossoró, Rúben Micael, Leandro Salino, Custódio, Alan, Hugo Viana, Éder

CLUJ: Mário Felgueiras, Ivo Pinto, Sepsi, Cadú, Rada, Camora, Mureşan, Rafael Bastos, Luís Alberto, Kapetanos, Sougou.

34. minuta - Bastos je s dva pogotka šokirao favoriziranu Bragu

MANCHESTER UNITED - GALATASARAY 1-0 (Carrick 7')

MANCHESTER UNITED: De Gea, Rafael, Evra, Evans, Vidić, Valencia, Carrick, Nani, Scholes, Kagawa, Van Persie.

GALATASARAY: Muslera, Nounkeu, Hakan Balta, Semih, Eboué, Altıntop, Selçuk İnan, Felipe Melo, Amrabat, Burak, Umut.

58. minuta - Nani je promašio s bijele točke

21. rujan 2024 19:21