Aston Villa's English midfielder Marc Albrighton (2nd L) celebrates scoring his goal during the English Premier League football match between Aston Villa and Manchester United at Villa Park, Birmingham, West Midlands, England, on November 13, 2010. AFP PHOTO/IAN KINGTONFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.
PREMIERSHIP

Manchester United sretno izvukao bod, Tottenham na krilima Balea srušio Blackburn

Sva su četiri gola postignuta u posljednjih 18 minuta susreta, a na kraju više za pobjedom mogu žaliti domaćini budući su ispustili iz ruku vodstvo 2-0 u posljednjih devet minuta
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 13. studeni 2010. 17:30

Odigrana je prva utakmica 13. kola engleskog nogometnog prvenstva. U njoj su Aston Villa i Manchester United podijelili bodove na Villa Parku odigravši 2-2.

Zanimljivo, sva su četiri gola postignuta u posljednjih 18 minuta susreta, a na kraju više za pobjedom mogu žaliti domaćini budući su ispustili iz ruku vodstvo 2-0 u posljednjih devet minuta.

Ashley Young doveo je Aston Villu u vodstvo u 72. minuti sigurno realiziravši jedanaesterac koji je prethodno sam izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Wes Brown., da bi već četiri minute kasnije sastav iz Birminghama povećao svoje vodstvo nad aktualnim viceprvakom nakon sjajne kontre u tri poteza.

Potegao je loptu na suparničku polovicu Young, na lijevom je boku potom uposlio Stewarta Downinga, koji pak sjajno pronalazi Marca Albrightona na drugoj vratnici. Potom Albrightonu nije bilo teško samo podmetnuti nogu za 2-0.

U tim se trenucima činilo da će Aston Villa nanijeti Manchester Unitedu prvi poraz sezone, budući je bolje stajala na terenu, a i neposredno postignutim golovima je pogodila u dva navrata okvir gola ( Collins i Agbonlahor). No, "crveni vragovi" nisu se predavali i do kraja su uspjeli doći do boda.

Prvo je Federico Macheda u 81. minuti sjajnim udarcem s nekih 14 metara pogodio gornji lijevi kut vratara Brada Friedela, da bi Nemanja Vidić u 85. minuti glavom iskoristio sjajno ubacivanje Nanija i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Nogometaši Tottenhama prekinuli su prvenstveni post, te su nakon četiri sušna kola u 13. rundi na svom White Hart Laneu svladali Blackburn s 4-2. U protekla četiri kola je Tottenham osvojio samo dva boda u Premiershipu, ali je protiv Blackburna bio uvjerljiv. Nakon vodstva 4-0, u završnici je dopustio gostima da samo ublaže poraz.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Spurse, a Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka su ostali na klupi do kraja. Nikola Kalinić igrao je za goste samo u prvom poluvremenu.

Domaćini su poveli u 16. minuti. Nakon kornera koji je izveo Van der Vaart s desne strane, Gareth Bale je glavom poentirao. U 25. minuti, Luka Modrić je dobio žuti karton, jer je sudac Marriner procijenio da je hrvatski reprezentativac pokušao odglumiti prekršaj u kaznenom prostoru gostiju, iako je prilično upitno je li Modrić doista bio nepropisno zaustavljen.No, u 32. minuti je sudac dosudio jedanaesterac za Spurse, nakon što je Paul Robinson oborio Petera Croucha. No, Roman Pavljučenko je s bijele točke šutirao pored gola. Iskupio se ruski napadač u 42. minuti, kada je glavom zabio za 2-0 nakon centaršuta Balea.

U nastavku su Crouch u 69. minuti i Bale svojim drugim golom u 75. minuti osigurali pobjedu domaćinu, a u završnici su Nelsen i Givet poentirali za goste. Dodajmo da je Kalinić u prvom poluvremenenu imao jednu dobru akciju, kada je leđima okrenut golu okrenuo Kaboula, ali je pucao ravno u Gomesa. Junak pobjede domaćina bio je, dakle, opet sjajni Velšanin Gareth Bale s dva gola i jednom asistencijom.

Ivan Klasnić ušao je u igru na gostovanju svog Boltona kod Wolverhamptona u 75. minuti. Bolton je u tom trenutku već vodio s 3-0, a na kraju je pobijedio s 3-2. Klasnić je u kratkom razdoblju imao čak tri pokušaja prema golu domaćina ali niti jedan od njih nije bio uspješan.

Novi podbačaj upisala je momčad Manchester Cityja, koja je kao domaćin odigrala samo 0-0 s Birminghamom. To što su domaćini uputili 11 udaraca u okvir gola, a gosti samo četiri, bit će slaba utjeha talijanskom menadžeru domaćina Robertu Manciniju. Njegov City u zadnjih je pet prvenstvenih utakmica ostvario samo jednu pobjedu, uz dva remija i dva poraza.

Nogometaši Stokea pobijedili su na svom Britannia stadionu momčad Liverpoola s 2-0 u posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola Premiershipa. Domaćin je poveo u 56. minuti, kada su se gosti jako trudili izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, ali u tome nikako nisu uspijevali, pa je na kraju Ricardo Fuller iz blizine ugurao loptu u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Kenwyne Jones doslovno u prvoj sekundi sudačke nadoknade.

Novi mizerni dan za Liverpool u ovoj sezoni zaključio je Brazilac Lucas koji je dobio crveni karton u drugoj minuti sudačkog dodatka. Stoke je upisao drugu uzastopnu pobjedu u Premiershipu. Prethodno je imao četiri poraza u nizu.

Premiership, 13. kolo:

Aston Villa – Manchester United 2-2 (Young 72-11m, Albrighton 76 / Macheda 81, Vidić 85)

Tottenham – Blackburn 4-2 (Bale 16, 75, Pavljučenko 42, Crouch 69 / Nelsen 80, Givet 90)

Manchester City – Birmingham 0-0

West Ham – Blackpool 0-0

Newcastle – Fulham 0-0

Wigan – WBA 1-0 (Moses 70)

Wolverhampton – Bolton 2-3 (Foley 69, Fletcher 77 / Stearman 1 – ag, Elmander 62, Holden 67)

Stoke – Liverpool 2-0 (Fuller 56, Jones 90+1)

1. Chelsea 12 9 1 2 28-5 +23 28

2. Manchester United 13 6 7 0 26-15 +11 25

3. Arsenal 12 7 2 3 24-11 +13 23

4. Manchester City 13 6 4 3 15-10 +5 22

5. Bolton 13 4 7 2 21-19 +2 19

6. Tottenham 13 5 4 4 18-17 +1 19

7. Newcastle 13 5 3 5 21-16 +5 18