PREMIER LEAGUE

Manchester City s 1-0 svladao Arsenal i preuzeo vrh, Spursi i dalje treći

Momčad Roberta Mancinija opet izbila na vodeće mjesto ljestvice Premiershipa s dva boda više od gradskog rivala Manchester Uniteda, te sedam od trećeplasiranog Tottenhama koji ima i susret manje.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 18. prosinac 2011. 19:29

U posljednjoj utakmici 16. kola Premiershipa nogometaši Manchester Cityja su pred vlastitim navijačima s 1-0 svladali Arsenal i vratili se na čelnu poziciju na ljestvici.

Jedini pogodak na utakmici gledatelji su vidjeli u 53. minuti kada je nakon udarca Balotellija vratar Arsenala Szczesny odbio loptu koju je u gužvi prihvatio Španjolac David Silva i pogodio za pobjedu Manchester Cityja. Tako je momčad Roberta Mancinija opet izbila na vodeće mjesto ljestvice Premiershipa s dva boda više od gradskog rivala Manchester Uniteda, te sedam od trećeplasiranog Tottenhama koji ima i susret manje.

U poprilično izjednačenoj utakmici Arsenal je u završnici imao priliku da dođe do boda, no udarci Aršavina, Artete i Veermalena bili su za malo neprecizni. Za sastav Arsenea Wengera bio je ovo peti prvenstveni poraz, prvi nakon više od dva mjeseca odnosno od 2. listopada i dvoboja s Tottenhamom na White Hart Laneu kada su izgubili 2-1. S druge strane, Manchester City je pobjedom brzo prebolio jedini poraz u prvenstvu kojeg su u prethodnom kolu doživjeli od Chelseaja na Stamford Bridgeu.

Minimalnom domaćom pobjedom nad Sunderlandom od 1-0 u 16. kolu Premiershipa nogometaši Tottenhama vratili su se na poziciju iza dvojca iz Manchestera.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret u pobjedi Tottenhama nad Sunderlandom 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je ruski napadač Roman Pavljučenko na asistenciju Nizozemca Rafaela Van der Vaarta u 61. minuti. Bio je ovo tek treći ovosezonski nastup Pavljučenka u Premiershipu i prvi pogodak, a u igru je ušao u 27. minuti umjesto ozlijeđenog Aarona Lennona.

Sastav Harryja Redknappa preskočio je Chelsea i vratio se na treće mjesto na ljestvici, s pet bodova manje od drugog Uniteda s tim da Tottanham ima i utakmicu manje.

Liverpool je u razmaku od samo četiri minute postigao dva gola na Villa Parku i tako osigurao petu gostujuću pobjedu ove sezone u Premiershipu. Zanimljivo, igrači Kennyja Dalglisha osvojili su više bodova na strani nego na Anfieldu. S tri boda iz Birminghama imaju 15 gostujućih i 14 domaćih bodova što ih stavlja na diobu 5. mjesta na ljestvici s istim brojem bodova kao i Arsenal, s tim da “topnici” još moraju odigrati derbi kola protiv Manchester Cityja.

Junak “redsa” protiv Aston Ville bio je Velšanin Craig Bellamy koji je prvo zabio za 1-0, a potom iz kornera dobro naciljao glavu Slovaka Martina Škrtela koji je povisio na, ispostavilo se konačnih, 2-0.

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u nedjelju Queens Park Rangers u gostima 2-0, u utakmici 16. kola engleskog Premiershipa.

Manchester United je put prema današnjem uspjehu trasirao već u 2. minuti kada je Wayne Rooney iz blizine glavom pogodio domaću mrežu. Rooneyjev je to dvanaesti prvenstveni pogodak što ga trenutačno čini drugim najboljim strijelcem Premiershipa.

Nakon toga je United odigrao laganu utakmicu u kojoj je čuvao prednost i prepustio suparniku vođenje igre, a pitanje pobjednika su riješili u 56. minuti kada je polukontru završio Michael Carrick zabivši za 2-0.