LA PRIMERA

Madriđani kiksali: Real remizirao s Villarealom, Atleticu tek bod protiv Seville

Trener Atletica Diego Simeone izabrao je defenzivniju taktiku, Mandžukiću je dao samo posljednjih petnaestak minuta, ništa dobroga to mu nije donijelo
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 01. ožujak 2015. 21:56

Atetico je na Sanchez Pizjuanu prosuo ionako malo šansu da obrani naslov prvaka (0:0), četvrtim remijem, a ima i pet poraza. Odigrali su još jednu lošu utakmicu na gostovanju, nakon poraza od Celte u Primeri i Bayera u Ligi prvaka. Diego Simeone izabrao je defenzivniju taktiku, Mandžukiću je dao samo posljednjih petnaestak minuta, ništa dobroga to mu nije donijelo.

Sevilla je odlučila dokazati da je pravi domaćin, dominirala je terenom, tražila pobjedu, nije ih impresiniralo ništa kod Atletica, čak niti agresija, i na nju su odgovarali istom mjerom kad je trebalo. Iborra, igrač koji im je mogao donijeti bod, možda i tri na gostovanju kod Reala, opet je imao najbolje šanse i još jednom nije zabio. U prvom dijelu nogom je sa desetak metara pogodio lijevu vratnicu, u drugom mu je udarac glavom obranio Moya. I Bacca je prijetio, no golman Crveno-bijelih zna posao.

Ever Banega diktirao je akcijama Seville, u njegovoj režiji valjali su se napadi prema vratima gostiju, kombinirao je rješenja, a dodatnu širinu dali su mu Coke i Navarro kao ofenzivni braniči, pridodavajući se Vidalu i Vitolu. Atletico je tek u 69. minuti uputio prvi ozbiljan šut po golu Seville, učinio je to Torres, ne previše opasno za Rica. I Torres je ušao kao zamjena u 59. minuti umjesto Arde Turana. U finišu je Torres još jednom zaprijetio, a Vitolo je sa 16 metara gađao gol gostiju. Oba šuta otišla su izvan okvira.

Mandžukić je ušao u 75. minuti umjesto Griezmanna, ništa konkretno nije učinio. Simeone je znao koliko Sevilla može biti kombinatorno jaka, htio je smanjiti opasnosti od njihovih akcija, što je dijelom i uspio, međutim iako je uvodio špice tijekom dvoboja nije mogao promijeniti tijek utakmice i izvući više do boda

U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid i Villarreal su odigrali bez pobjednika 1-1. 'Kraljevski klub' je poveo golom Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca u 52. minuti, a izjednačio je Gerard Moreno u 64. minuti.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 61 bodom. Barcelona je druga sa 59 bodova, a Atletico treći sa 54 boda. Valencija na četvrtom mjestu ima 53 boda, a Sevilla je peta sa 46 bodova.