Luka Ivanušec

Box To Box Pictures/tom Bode/Imago Sportfotodienst/Profimedia
NIZOZEMSKA LIGA

Luka Ivanušec asistirao u pobjedi Feyenoorda, Josip Šutalom s Ajaxom potvrdio peto mjesto

Piše: hinaObjavljeno: 12. svibanj 2024. 17:39

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Luka Ivanušec bio je asistent za prvi gol Feyenoorda u 3-2 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv NEC-a iz Nijmegena u susretu predzadnjeg, 33. kola nizozemskog prvenstva.

Ivanušec je u 45. minuti proigrao Stengsa koji je doveo sastav iz Rotterdama u vodstvo. U nastavku je NEC dva puta izjednačavao preko Sana (47) i Hansena (80), no Minteh (57) i Ueda (87) su ipak osigurali pobjedu Feyenoordu.

Drugi Feyenoord sada ima 81 bod, sedam manje od novog prvaka PSV-a iz Eindhovena koji je na gostovanju kod Fortune iz Sittarda igrao 1-1. NEC je šesti sa 50 bodova.

Josip Šutalo odigrao je svih 90 minuta za Ajax kod kojega su Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi u 3-0 (3-0) domaćoj pobjedi protiv Almere Cityja kojom je sastav iz Amsterdama potvrdio peto mjesto. Sva tri gola postigao je Bergwijn (29, 34, 38).

Peti Ajax sada ima 55 bodova, devet manje od četvrtog AZ Alkmaara, a pet više od šestog NEC-a, dok je Almere 13. sa 34 boda.

12. svibanj 2024 17:40