ITALIJA

Livorno se vratio u Serie A

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. lipanj 2013. 10:49

Talijanski nogometni klub Livorno posljednji je novi sudionik Serie A, nakon što su svoje "ulaznice" tijekom regularnog dijela sezone osigurali Sassuolo i Verona...

Livorno je s ukupnim rezultatom 2-1 slavio protiv Empolija, te se po prvi put nakon 2010. godine vratio u najviši razred talijanskog nogometa. Prvi susret kod Empolija završio je bez pobjednika (1-1), a u drugom je pitanje pobjednika, te ujedno putnika u Seriju A riješio Paulinho pogotkom u 32. minuti prvog dijela.

Livorno je imao još nekoliko vrlo dobrih prilika da zaključi priču dana, no Empoli je svaki puta, nakon primljenog pogotka, znao sačuvati svoj mrežu.

Livorno je čak mogao biti i kažnjen u posljednjim minutama dvoboja, no Maccaroneov slobodni udarac zaustavio je vratar Mazzoni.