LIKVIDACIJA ARSENALA IZ KIJEVA Htjeli su dovesti Igora Štimca, pa završili u bankrotu!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. listopad 2013. 14:34

Ukrajinski nogometni klub Arsenal iz Kijeva nije pronašao sponzora u zadanom roku, zbog čega je započeo proces odlaska u bankrot, odnosno izbacivanja iz Premierlige.

Tužnu je vijest za klub u službenom priopćenju za javnost otkrio izvršni direktor Viktor Golovko.

"Želio bih vas obavijestiti, s velikom tugom, da klub nije uspio pronaći potrebne sponzore koji su u današnjem nogometnom svijetu neizostavan čimbenik. Unatoč svim žalbama i prigovorima Arsenal je s današnjim danom započeo proces odlaska u stečaj, a momčad će biti diskvalificirana iz aktualnog prvenstva", stoji između ostalog u klupskom priopćenju za medije.

Kijevski Arsenal u svojoj klupskoj povijesti (osnovan 1993.) nije osvojio nijedan naslov prvaka Ukrajine, a najbolji rezultat bilježi od prije dvije sezone, kada je osvojio peto mjestu u Premierligi. Sezonu prije toga bio je polufinalist domaćeg kupa, a danas se nalazi na 14. mjestu prvenstvene ljestvice s 10 osvojenih bodova nakon 13 utakmica.

21. rujan 2024 18:57