Ante Čizmić / Cropix
RUSIJA

Laka pobjeda Zenita

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 31. listopad 2010. 15:20

Nogometaši Zenita i dalje nastavljaju s dominacijom u ruskoj Premierligi, pa su tako upisali nedjeljnu pobjedu u utakmici 26. kola.

Na domaćem terenu u Sankt Peterburgu pobijedili su Alaniju Vladikavkaz sa 3-0, što im je bila 18 pobjeda tijekom 25 utakmica. Vodeća su momčad na ljestvici, te imaju šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Rubin Kazan s tim da imaju i odigranu utakmicu manje.

Danko Lazović je donio Zenitu vodstvo u 16. minuti, a potom je Aleksandar Keržakov zabio dva (u 42. i 51. minuti) za uvjerljivu pobjedu. Keržakov je time došao do 12 pogodaka ove sezone u Premierligi.

Podsjećamo da će za četiri dana Zenit gostovati na Poljudu kod Hajduka u utakmici 4. kola Europa lige. Zenit ima maksimalnih 9 bodova u toj skupini euro-natjecanja.

Hrvatski nogometaš Ivica Križanac je u nedjelju sjedio na klupi za pričuve kroz svih 90 minuta.