FRANCUSKA

Kriza Marseillea sve dublja

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. listopad 2013. 00:28

Kriza nogometaša Marseillea nastavila se i u 11. kolu francuskog prvenstva. Na svome su Velodromeu poraženi od Reimsa s 3-2…

Treći je to poraz Marseillea zaredom u Le Championnatu i peti ukupno kad se uračunaju i utakmice u Ligi prvaka. Reims prije ovoga kola u sedam uzastopnih utakmica nije znao za pobjedu, ali je napokon pronašao ''žrtvu'' u Marseilleu.

Floyd Ayite i Mads Albaek su već u prvom poluvremenu donijeli veliku prednost gostima. Domaćin je u nastavku krenuo po preokret i golovima Floriana Thauvina i Andre-Pierrea Gignaca se u 86. minuti uspio dokopati izjednačenja, ali je na koncu ipak ostao bez svega. Strijelac za pobjedu Reimsa u 90. je minuti bio Prince Oniangue.

Poraz je u subotu ubilježila i Nica koja je pala na gostovanju kod Bastije (1-0). Korzikanci su u 36. minuti poveli golom Sebastiena Squillacija, a u 58. su ostali s igračem manje budući da je isključen Gianni Bruno. No, uspjeli su izdržati i sačuvati prednost do kraja.

Na peto mjesto se probio Guingamp nakon pobjede protiv Ajaccioa (2-1), a seriju slabih rezultata Rennes je prekinuo uvjerljivim trijumfom u gostima kod Toulousea (5-0).

Le Championnat, 11. kolo:

Marseille - Reims 2-3 (Thauvin 56, Gignac 86 / Ayite 34, Albaek 37, Oniangue 90)

Bastia - Nice 1-0 (Squillaci 36)

Guingamp - Ajaccio 2-1 (Beauvue 86, Diallo 90 / Andre 41)

Lorient - Sochaux 2-1 (Aboubakar 17, Jouffre 55 / Bakambu 90+1)

Toulouse - Rennes 0-5 (Alessandrini 25, Bakayoko 34, Kadir 45, Oliveira 63, 83)

Valenciennes - Evian 0-1 (Sougou 82)

1. PSG 10 7 3 0 18-5 24

2. Lille 11 7 2 2 13-4 23

3. Monaco 10 6 4 0 18-7 22