AP
ČETVRTO PRETKOLO

Kranjčar i Vukojević na pragu Lige prvaka, Cluj u gostima šokirao Basel

Kijevski Dinamo je na gostovanju kod Borussije Möncengladbach slavio s uvjerljivih 3-1. Niko Kranjčar je igrao do 65. minute, kada ga je zamijenio Vukojević
Piše: HinaObjavljeno: 22. kolovoz 2012. 00:51

Nogometaši kijevskog Dynama, Celtica i Cluja ostvarili su gostujuće pobjede u prvim susretima završne runde kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka i sasvim se približili plasmanu u 'elitno društvo'.

Dynamo je u Moenchengladbachu pobijedio Borussiju 3:1. Golove za ukrajinski sastav zabili su Mihalik (28), Jarmolenko (36) i De Jong (81-autogol), dok je strijelac za njemačku momčad bio Ring (13). Hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar je igrao do 64. minute za Dynamo kada ga je zamijenio Ognjen Vukojević.

B. Moenchengladbach 1-2 Dinamo Kiev by simaotvgolo12

CFR Cluj je na gostovanju u Švicarskoj pobijedio Basel 2:1. Dvostruki strijelac za goste bio je Sougou (66, 71), dok je gol za Basel postigao Streller (44)

FC Copenhagen 1-0 Lille by simaotvgolo12

Celtic je golovima Commonsa (2) i Samarasa (75) u Švedskoj pobijedio Helsingborg 2:0.

FC Kopenhagen je bio bolji od Lillea 1:0, a gol odluke zabio je Santin (38).

Spartak je u Moskvi pobijedio Fenerbahče 2:1. Golove za Spartak postigli su Emmanuel Emenike (59) i Dmitri Kombarov (69), dok je strijelac za turski sastav bio bivši igrač Liverpoola Dirk Kuyt (65).

Preostalih pet utakmica je na rasporedu u srijedu, a među njima je i ogled hrvatskog prvaka Dinama i slovenskog Maribora. Još se sastaju AEL Limassol - Anderlecht, BATE Borisov - Hapoel Ironi Kiryat Shmona, Malaga - Panathinaikos, te Braga - Udinese.

22. rujan 2024 05:02